Dekoracyjne składanie serwetek: instrukcje i sposoby składania serwetek

2016-10-21 17:02

Jak składać serwetki - ta wiedza jest przydatna podczas dekorowania stołu na wszelkie większe uroczystości. A kiedy nie można zapomnieć o pięknie złożonych serwetkach, przydadzą się instrukcje i sposoby na ich dekoracyjne składanie. Skorzystaj z naszej instrukcji krok po kroku.

Dekoracyjne składanie serwetek: instrukcje i sposoby składania serwetek
Autor: Piotr Mastalerz Dekoracyjnie złożona serwetka potrafi nadać odpowiedni charakteru odświętnemu nakryciu

Spis treści

  1. Składanie serwetek
  2. Jak dekoracyjnie złożyć serwetkę? Instrukcja krok po kroku

Składanie serwetek

Odświętny stół powinien mieć odpowiednią oprawę. Nie chodzi tu jedynie o elegancką zastawę czy inne ozdoby, jak świece, stroiki, figurki czy kwiaty. Również odpowiednie ułożenie serwetek na stole ma znaczenie i może zupełnie zmienić wygląd stołu. Wzorów, w które można układać serwetki, jest bardzo dużo, jak chociażby wachlarze, uszy królika czy gwiazdy. My proponujemy serwetkę złożoną w stylu glamour. Skorzystaj z naszej instrukcji krok po kroku składania serwetek.

Jak dekoracyjnie złożyć serwetkę? Instrukcja krok po kroku

Jeżeli planujesz udekorować stół serwetkami z materiału i zastanawiasz się, jak złożyć serwetkę, żeby wyglądała elegancko, przeczytaj naszą instrukcję krok po kroku.

Rozłóż serwetkę na stole, a następnie zegnij wszystkie rogi do środka, tak żeby stykały się w samym środku (lewe górne zdjęcie).

Następnie przekręć serwetkę o jeden obrót w prawo i w podobny sposób złóż jej rogi (prawe górne zdjęcie).

Odwróć serwetkę tyłem na przód i po raz trzeci zegnij jej rogi do środka (lewe dolne zdjęcie).

Na koniec odwróć serwetkę, poodginaj środkowe rogi serwetki (prawe dolne zdjęcie).

Efekt, jaki powinno się zyskać, jest widoczny na zdjęciu poniżej.

Podziel się opinią
Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE