Co to jest BILLY TEA? Czy wiesz, jak Australijczycy poprawiali jakość herbacianego naparu?

2017-01-24 15:53

Australijczycy narodem pomysłowym są. Nie tylko żyją głową do dołu, nie tylko piją dużo herbaty, ale w pomysłowości nie mają sobie równych. Wymyślili więc parzenie herbaty w puszce - mówimy, na czym polegała metoda przenia herbaty billy tea. 

co_to_jest_billy_tea.jpg
Autor: thinkstockphotos.com Billy tea parzona jest w Australii do dzisiaj

Australijczycy już jako pierwsi osadnicy wymyślili billy tea, czyli herbatę do góry nogami.

Billy tea - sposób parzenia

Billy tea Australijczycy robili tak: do metalowej puszki z drucianym uchwytem i pokrywką (zwanej billy) wlewali wodę i wieszali ją nad wolnym ogniem. Kiedy w billy zawrzało, dorzucali do niego garść herbacianych liści i wywar gotowali jeszcze przez kilka minut. Z pływającymi liśćmi radzili sobie następująco: po zdjęciu puszki z ognia wymachiwali nią, aż fusy opadły na dno - wtedy można już było zasiąść do popołudniowej herbatki. Czasem dla fasonu, smaku i lokalnego kolorytu poza obowiązkowym mlekiem i cukrem dodawali do herbaty kilka aromatycznych listków eukaliptusa.Billy tea parzona jest w Australii do dzisiaj.

Podziel się opinią
Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE