10 filmów z motywem jedzenia, które musisz zobaczyć w 2022 roku

2022-01-02 9:39

Kiedy mówimy "film kulinarny", na myśli mamy obrazy, w których kucharz w wysokiej czapce szefa kuchni ze swadą instruuje nas, jak zrobić niewiarygodnie drogie i potwornie trudne danie kuchni profesjonalnej. Jednak nie tędy droga. Oto 10 filmów wszechczasów, które są pasjonującą opowieścią o ludziach oraz jedzeniu. Zobaczcie sami!

12 filmów z motywem jedzenia, które musisz zobaczyć w 2022 roku
Autor: Shutterstock.com 12 filmów z motywem jedzenia, które musisz zobaczyć w 2022 roku

Trudno jest pisać o filmie i nie ujawnić kluczowych scen i wątków albo zakończenia... Szczególnie gdy się taki film obejrzało kilkanaście razy. I ma się poczucie, że wszyscy też już go widzieli. Bo jak nie zobaczyć i nie przeżyć tego arcydzieła. Na szczęście w przypadku filmów kulinarnych lub filmów z kulinarnym wątkiem mogę uchylić rąbka tajemnicy i opowiedzieć wam o tym, jakie smaczki wam oferuje. 

Listę filmów wartych obejrzenia w 2022 roku opracowałam na podstawie własnych doświadczeń urodzonej kinomanki i telewidzki. Przed wami 10 najważniejszych filmów, moim zdaniem, które warto obejrzeć ze względu na pokazane tam jedzenie i emocje, jakie budzi. Istnieje pogląd, że pokarm przez nas zjadany jest niefotogeniczny. Te filmy zadają kłam temu stwierdzeniu. Jedzenie jest w nich piękne, zmysłowe, ważne i posuwające akcję do przodu. 

Zobacz listę TOP 10 filmów kulinarnych wszechczasów i podziel się ze mną opinią na ich temat. A może dodasz swoje własne propozycje? Sugestie zapisz w komentarzach poniżej artykułu. 

Podziel się opinią
Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE