Ośmiornice, ośmiorniczki baby: gdzie kupić? Ile kosztują?

Ośmiornice, ośmiorniczki baby: gdzie kupić? Ile kosztują?

Autor Zdjęcia: thinkstockphotos.com

Ośmiornice i ośmiorniczki baby coraz częściej goszczą na polskich stołach

Egzotyczne jeszcze do niedawna w Polsce potrawy z ośmiornicy lub ośmiorniczek baby coraz częściej pojawiają się w przepisach. Gdzie kupić główny składnik tych potraw? I ile właściwie kosztują ośmiornice oraz ośmiorniczki baby?

Ośmiornice, ośmiorniczki baby: gdzie kupić?

O wiele łatwiej kupić ośmiornice mrożone, ale dotarcie do świeżego produktu też jest możliwe. Świeże ośmiornice importowane są głównie dla restauratorów, dlatego najłatwiej kupić je np. w Macro, dużych supermarketach i w sklepach internetowych, ale można je dostać także w dobrych delikatesach z działem „kuchnie świata”.

Ile kosztują ośmiornice i ośmiorniczki baby?

Świeża ośmiornica kosztuje od 70 do 100 zł za kilogram. Mrożona będzie tańsza, a jej cena zależy od miejsca zakupu. W działach rybnych dużych supermarketów ośmiornicę mrożoną można dostać nawet za 50 zł za kilogram.

Za mrożone ośmiorniczki baby zapłacimy ok. 25-40 zł za kilogram.

ZOBACZ >>> Ośmiorniczki baby: jak przyrządzać? Porady i przepisy

W sklepach specjalizujących się w sprzedaży produktów regionalnych, np. z obszaru Morza Śródziemnego, można kupić gotowe potrawy z ośmiornicy, np. pastę z ośmiornicy lub ośmiornicę w oliwie z oliwek. Słoiczek takiego przysmaku to wydatek rzędu kilkunastu złotych.

Ocena: 3,3