Nalewka z arcydzięgla: przepis na ziołowe remedium

Nalewka z arcydzięgla: przepis na ziołowe remedium

Autor Zdjęcia: thinkstockphotos.com

Arcydzięgiel litwor ma wiele leczniczych właściwości - łagodzi dolegliwości przewodu pokarmowego, układu oddechowego oraz bóle reumatyczne

Ocena: 4,5

Poziom: ŁATWY

Czas: 5 MINUT

Porcja dla: 4 OSÓB

Nalewka z korzenia arcydzięgla to naturalny ziołowy lek pomagający na wiele chorób. W ziołolecznictwie stosowany od wieków, a dzięki swoim bogatym właściwościom przez średniowiecznych mnichów nazwany był "anielskim zielem".

Składniki

  • 100 g rozdrobnionego korzenia arcydzięgla (do kupienia w aptekach i sklepach zielarskich)

  • 100 ml spirytusu 70 proc.

Przygotowanie krok po kroku:

  • Arcydzięgiel zalewamy spirytusem i odstawiamy na 2 tygodnie. Po tym czasie nalewkę trzeba przecedzić i przelać do butelki.

Arcydzięgiel jest  skuteczny w leczeniu szerokiej gamy chorób. Wszystkie części zioła potrafią pomóc w niestrawności, wzdęciach, kolce. Arcydzięgiel pomóc może także w przypadkach słabego krążenia. Jako delikatny środek wykrztuśny zioło to jest skuteczne w leczeniu kaszlu.

Korzenie arcydzięgla są także używane w przypadkach problemów z układem oddechowym. Olejek arcydzięglowy, który otrzymuje się z korzenia arcydzięgla, stosuje się do nacierania ciała przy bólach reumatycznych i nerwobólach. Pomaga także złagodzić zatrucia nikotynowe i alkoholowe.

Zażywanie nalewki: 20—30 kropli na cukier lub wodę 2—3 razy dziennie po jedzeniu.

Ocena: 3,6