Jak ozdobić świąteczne pierniczki? Porady i zdjęcia [WIDEO]

Jak ozdobić świąteczne pierniczki? Porady i zdjęcia [WIDEO]

Autor Zdjęcia: thinkstockphotos.com

Świąteczne pierniczki to dekoracje, które podkreślają ciepły, rodzinny charakter Bożego Narodzenia

Pierniczki świąteczne to smaczne i urocze dekoracje, które mogą przybrać rozmaite kształty, w zależności od foremek. Sposobów zdobienia pierników jest wiele. W sklepach są gotowe wyroby do dekorowania, ale warto zrobić to samemu i zaangażować do tego całą rodzinę. Sprawdź, jak ozdobić świąteczne pierniczki.

Grubsze pierniki dekorujemy polewą czekoladową. Rozpuszczamy czekoladę (gorzką, mleczną lub białą) w kąpieli wodnej albo w rondelku, dodajemy trochę masła i mleka - i gotowe!

Jak ozdobić świąteczne pierniczki?

Domowy lukier gotowany przyrządzamy z cukru pudru, wody i soku z cytryny. Lukier surowy robimy z białek i cukru pudru. Ubijamy mikserem do momentu, aż będzie miał gęstą konsystencję. Dodajemy do niego sok z cytryny lub pomarańczy albo aromat waniliowy czy migdałowy. Do zabarwienia lukru na beżowo używamy niewielkiej ilości zaparzonej kawy, na różowo - soku z malin lub buraków, na niebiesko - soku z jagód, a na żółto - kurkumy.

Zobacz >>> Jak zrobić domowy lukier? Sprawdź tutaj.

Jak ozdobić świąteczne pierniczki?

Zobacz >>> Pierniczki toruńskie

Ozdoby przyklejamy na niezastygnięty lukier lub polewę. Mogą to być bakalie, groszki, draże, cukrowe perełki czy kryształki.

Jak ozdobić świąteczne pierniczki?

zdjęcia: thinkstockphotos.com

Zobacz >>> Pierniczki - Świąteczny raj dla podniebienia

Ocena: 5