Warzywno-owocowe afrodyzjaki - jakie są?

Warzywno-owocowe afrodyzjaki - jakie są?

Autor Zdjęcia: pixabay.com

Szparagi to uznany afrodyzjak warzywny.

Afrodyzjakami jest wiele dobrze nam znanych warzyw i owoców. Zobacz, które z nich korzystnie wpływają na libido i dlaczego.

Owoce i warzywa, które są afrodyzjakami

Czosnek - Jego zalety docenili dawni Rzymianie, przyrządzając z czosnku i kolendry napój miłosny. W wielu starych książkach zielarskich można wyczytać, że: "roślina ta pobudza do nierządu. Poza tym leczy impotencję spowodowaną złymi czarami". Podobno spożywanie posiłków z dużą ilością czosnku ma często działanie erotyzujące.

Seler - Jest cenny ze względu na bogactwo mikroelementów, które dodają siły i wytrzymałości. Jego pobudzające właściwości znane były już w starożytności. Uważano, że oprócz leczenia oziębłości płciowej u kobiet i impotencji u mężczyzn bulwa selera przynosi szczęście. We Francji popularne jest wino selerowe.

Szparagi - Bardzo popularny afrodyzjak we Francji. Powszechnie uważa się, że mężczyźnie, który je dużo szparagów, nie oprze się żadna kobieta. Szparagi pomagają też usunąć szkodliwe produkty przemiany materii, a oczyszczony przez nie organizm sprawniej funkcjonuje.

Winogrona i granaty - Owoce zwane jabłkami miłości. Flawonoidy zawarte w winogronach i fitoestrogeny w granatach dodają zdrowia, podnoszą kondycję i przedłużają młodość. A właśnie to sprawia, że człowiek czuje się sprawniejszy i bardziej atrakcyjny.

Arbuz - Naturalna viagra. Arbuz zawiera związek zwany cytruliną, który rozszerza naczynia krwionośne.

Ocena: 0