"Królestwo zup" Adrianny Ewy Stawskiej i Ludmiły Stawskiej. Dlaczego warto kupić tę książkę?

Autor Zdjęcia: Shutterstock

Zupa to podstawa zdrowej, zbilansowanej diety. Nawet jeśli nie jesteś mistrzem kuchni, warto zmierzyć się z tym zadaniem. Wyjdzie to na zdrowie całej rodzinie. Zwłaszcza, że na rynku pojawił się znakomity przewodnik. Napisane przez matkę i córkę - Ludmiłę Stawską i Adriannę Ewę Stawską "Królestwo zup" to kompendium wiedzy na temat wyboru produktów, przygotowywania wywarów i gotowania zup oraz dodatków do ich - kluseczek, pieczywa i zakwasów.

Każdy z nas odczuwa niekiedy brak weny w kuchni. Trzeba szybko lub nieco wolniej przygotować coś dla rodziny, a pomysłu na obiad brak. Lub wręcz przeciwnie, pomysłów lub życzeń jest wiele, ale ciężko je wszystkie pogodzić w jednym daniu, które powinno być zdrowe, pożywne i dostarczać energii na całe popołudnie. Z pomocą przychodzą autorki "Królestwa zup", które w prosty i niezwykle przejrzysty sposób proponują przepisy na świetne zupy dla każdego.

Miska pożywnej zupy na co dzień to skarb, którego nie powinno zabraknąć w żadnej kuchni, do tego kromka smacznego pieczywa i sycący posiłek gotowy. W książce naszej redakcyjnej koleżanki znajdziemy wiele wartościowych informacji na temat zasad przygotowywania zup oraz niemal 100 przepisów na smaczne dania o różnym stopniu trudności wykonania, nie z lokalnych i sezonowych produktów, ale także takich z nutką egzotyki. A wszystko to podane w bardzo przystępnej i niezwykle pięknej formie.

W książce znajdziemy zarówno przepisy na tradycyjne polskie zupy: rosół, jarzynową, pomidorową, ogórkową, krupnik czy flaczki po warszawsku, jak i zupy z innych zakątków świata: rosyjski sczi, brazylijską feijoadę, gruzińskie charczo czy wietnamskie pho. Całość dopełniają "wynalazki" ostatnich lat: zupa pizza, zupa cheesburgerowa, czy zupa na coca-coli i przepisy na pyszne dodatki: bułeczki, chleby i kluski. Inspiracji wystarczy na co najmniej kilka miesięcy, wprowadzamy więc nową, zdrową modę: jedzmy zupy!

Ocena: 4