Rekordy alkoholowe w Polsce i na świecie. Ile alkoholu można wypić?

Rekordy alkoholowe w Polsce i na świecie

Autor Zdjęcia: pixabay.com

Rekordy alkoholowe.

Stereotyp o Polakach i Rosjanach, którzy potrafią wypić największe ilości alkoholu na świecie, okazał się być prwadą. W pierwszej dziesiątce osób, które miały we krwi wielokrotność śmiertelnej dawki alkoholu są przede wszystkim Polacy. Sprawdź rekordy alkoholowe w Polsce i na świecie.

Rekordziści w piciu alkoholu

Aby dołączyć do grona rekordzistów w piciu alkoholu, trzeba wypić mniej więcej 2,5 litra wódki za jednym razem. W 99% przypadków kończy się to tragicznie. Poniżej podajemy pierwszą piątkę w niniejszym, alkoholowym rankingu.

5 miejsce - pani Jolanta M., która w 1995 roku miała 8,2‰ alkoholu we krwi.

4 miejsce - pewna bezdomna z Goleniowa, która miała we krwi ponad 11‰.

3 miejsce - mężczyzna przez kilka lat znajdujący się na pierwszej pozycji naszego rankingu. 45 latek z Makowa - Kolonii, który w 2009 roku przeżył przy 12,3‰ alkoholu we krwi.

2 miejsce - 30-letni mężczyzna z Alfredówki (woj. podkarpackie). Po przewiezieniu go do szpitala i zbadaniu okazało się, że miał 13,74‰ alkoholu we krwi.

1 miejsce - od lat zajmuje je pan Tadeusz S., który pod wpływem alkoholu spowodował wypadek samochodowy, posiadając we krwi 14,8‰  alkoholu. Lekarze pięć razy powtarzali badanie, ponieważ nie mogli uwierzyć własnym oczom. Pan Tadeusz zmarł kilkanaście dni później w skutek odniesionych w wypadku obrażeń.

Ocena: 4