Na zimę i dla formy: książka Zdrowe przetwory Jolanty Naklickiej-Kleser [RECENZJA]

Na zimę i dla formy: książka Zdrowe przetwory Jolanty Naklickiej-Kleser [RECENZJA]

Autor Zdjęcia: materiały prasowe Wydawnictwa Zwierciadło

Zdrowe przetwory to książka na którą długo czekaliśmy. To powrót do korzeni, do zdrowych, naturalnych kiszonek i przetworów. Przetworów, które nas rozjaśnią nasz zimowy stół. Wielkie brawa dla autorki!

Zdrowe przetwory  Jolanty Naklickiej-Kleser to książka świetnie skrojona na potrzeby przeciętnej rodziny. Spiżarnia pełna własnoręcznie przygotowanych przetworów to przecież podstawa codziennego gotowania.

Niezastąpione są przecież kiszona kapusta, czy ogórki, dobry przecier pomidorowy. Warto również zaopatrzyć się w pesto, które można wykorzystać, gdy na posiłek czeka zgraja głodomorów, a wy macie tylko 15 minut. Niejedno istnienie uratowała zawekowana ratatuja, którą można podać z makaronem lub dodać do niej parówki i zamienić w danie na szybko.

Ale w książce Jolanty Naklickiej-Kleser znajdziecie również przepis na chutney z jabłek do odświętnej kaczki, który wzniesie wasze danie na wyżyny sztuki kulinarnej. Przepis na kiszone jabłka z szałwią do pieczonej wieprzowiny przywodzi same miłe wspomnienia. 

Polecamy przepis: Kiszone jabłka z szałwią

Autorka zadbała także o kilka słodkich przepisów na przetwory z owoców. Prażone jabłka, gruszki w syropie, zapiekane morele, czy śliwki z cynamonem to żelazne pozycje w spiżarniach naszych babć. Doskonałe i zdrowe słodycze na pocieszenie. 

Polecamy przepis: Kiszone marchewki z kurkumą

Książka zawiera również niewielki dział Naturalne lekarstwa, zawierający najważniejsze przepisy na domowe środki zapobiegające przeziębieniu. 

Zdrowe przetwory  przekonują, że pasteryzacja, kiszenie i marynowanie to nic trudnego. Z dziełem Jolanty Naklickiej-Kleser  to po prostu pestka! 

Zielone okładki książki skrywają 80 przepisów, które warto mieć pod ręką w porze zbiorów. Łatwe, przystępnie opisane, po prostu niezastąpione. 

Polecamy!

 

Zdrowe przetwory Jolanty Naklickiej-Kleser

Zdrowe przetwory  Jolanta Naklicka-Kleser

Książka dostępna na stronie www.ksiegarnia.zwierciadlo.pl i w innych dobrych księgarniach

Cena: 39,90 zł.

 

 

 

 

 

Ocena: 5