Posiłek dla lekarza: Food to Gate dostarcza darmowe obiady dla bohaterów walki z zarazą

Posiłek dla lekarza: Food to Gate dostarcza darmowe obiady dla bohaterów walki z zarazą

Autor Zdjęcia: Shutterstock

Restauracje zrzeszone w Food To Gate dołączyły do akcji #gastropomaga i dostarczają darmowe posiłki dla lekarzy. Restauratorzy mówią: „Pomagamy tak, jak potrafimy najlepiej i… gotujemy dla lekarzy!”

Dziewięć warszawskich restauracji zrzeszonych w Food To Gate bierze udział w akcji #gastropomaga. Dostarczają darmowe posiłki dla lekarzy z Centrum Zdrowia Dziecka, Szpitala Wolskiego i Centralnego Szpitala Klinicznego MSWiA w Warszawie. 

Już w czwartek 19 marca gorące obiady przekazała restauracja Zielone Krzesła. W kolejnych dniach dostawy darmowych obiadów dla przedstawicieli służby zdrowia zorganizowały pięciogwiazdkowa Foccacia Ristorante i meksykańska El Chapo

Restauracje pomagają tak, jak potrafią najlepiej, czyli gotują dla lekarzy. Medycy praktycznie nie odchodzą od łóżek pacjentów. Zmęczenie narasta, a wraz z nim ryzyko zarażenia się koronawirusem. Dlatego tak ważne jest regularnie jedzenie i odpoczynek.

Restauracje Food to Gate mają nadzieję, że tym tak drobnym, a tak ważnym gestem, uda im się wesprzeć bohaterską postawę przedstawicieli służby zdrowia.

Akcja została przez lekarzy przyjęta z ogromną ulgą i wdzięcznością. Centrum Zdrowia Dziecka na swoim profilu Facebook opublikowało podziękowania dla Grupy ZPR Miedia właściciela restauracji zrzeszonych w Food to Gate za obiady dla personelu z Oddziałów Chirurgii Ogólnej i Neurochirurgi.  „Serdeczne podziękowania dla Fundacja KIDS Klub Innowatorów Dziecięcych Szpitali i Grupa ZPR Media a także #gastropomaga #pomocdlalekarza #foodtogate za obiady dla personelu z Oddziałów Chirurgii Ogólnej i Neurochirurgi” - czytamy na profilu CZD. Poniżej od razu pojawił się komentarz: "Oj tak, chirurgia bardzo dziękuję  od razu lepiej się pracowało ”, a zaraz po nim następny „Chirurgia dziękuje za pyszne pierogi”.

Troska o zdrowie i życie lekarzy to dzisiaj bardzo potrzebna inicjatywa. W ten sposób restauracje Food to Gate mają swój mały, ale jakże ważny wkład w walkę z koronawirusem. 

Restauracje zrzeszone w Food to Gate uważają, że to jedynie ich skromny wyraz podziwu i uznania za heroiczną pracę dla całego personelu medycznego. „Lekarze, jesteście WIELCY!” - dodają i już szykują nowy transport obiadów. Ciekawe co dziś w karcie... 

Ocena: 5