Ten twarożek smakuje jak krem do ciasta – lekki, puszysty i uzależniający

2026-03-23 7:55

Ten twarożek na słodko to coś więcej niż klasyczne śniadanie – po zblendowaniu staje się puszysty jak krem do ciasta. Delikatny, lekko waniliowy i idealny z owocami, szybko znika z miski.

Ten twarożek smakuje jak krem do ciasta – lekki, puszysty i uzależniający

i

Autor: Mr_mrs_marcha/ Shutterstock Twarożek możesz przygotować na słodko - z dodatkiem owoców będzie stanowił pyszne śniadanie
łatwy
10 min
2

Dieta wegetariańska

Zaskakujący twarożek na słodko - kremowy i puszysty!

Twarożek to klasyka, ale w tej wersji potrafi naprawdę zaskoczyć. Wystarczy chwila z blenderem, żeby zwykły twaróg zmienił się w coś zupełnie nowego – lekkiego, kremowego i niemal deserowego. To jeden z tych prostych trików, które robią ogromną różnicę.

Smak jest delikatny, lekko słodki, z nutą wanilii, a konsystencja przypomina krem, którym można by przełożyć biszkopt. Świetnie łączy się z owocami, orzechami czy nawet kawałkiem dobrej chałki.

To śniadanie, które można przygotować w kilka minut, ale spokojnie sprawdzi się też jako lekki deser albo coś „na szybko” w ciągu dnia.

Tipy i warianty

  • Dodaj kakao lub roztopioną czekoladę – wyjdzie wersja „czekoladowego kremu”
  • Świetnie smakuje też z masłem orzechowym lub pastą pistacjową
  • Możesz użyć serka typu skyr dla lżejszej wersji
  • Przechowuj w lodówce do 2 dni

SKŁADNIKI

  • 250 g twarogu półtłustego lub tłustego
  • 2–3 łyżki jogurtu naturalnego lub śmietanki
  • 1–2 łyżki miodu
  • 1/2 łyżeczki ekstraktu waniliowego
  • Do podania:
  • owoce (maliny, borówki, banan)
  • orzechy lub granola

PRZYGOTOWANIE KROK PO KROKU

  • Przełóż twaróg do blendera lub wysokiego naczynia. Dodaj jogurt, miód i wanilię.
  • Miksuj przez chwilę, aż masa stanie się gładka, puszysta i wyraźnie lżejsza. W razie potrzeby dodaj odrobinę więcej jogurtu, aby uzyskać idealną konsystencję.
  • Podawaj od razu z ulubionymi dodatkami.
Twaróg - jadalne białe złoto
Anna Śmiałek

Pomysłodawczyni i redaktorka prowadząca serwis beszamel.pl. Swoją pasję i hobby, jakim są kulinaria, połączyła z pracą. Zadowolona w towarzystwie ludzi, którzy cenią sobie dobre jedzenie i ciekawą rozmowę. Wciąż głodna nowych wyzwań, …

więcej...