Jakie funkcje powinien mieć najlepszy czajnik elektryczny?

2016-09-21 13:47

Zamierzasz zmienić stary czajnik elektryczny na nowy, tylko nie wiesz, na który się zdecydować? Poznaj najważniejsze cechy i wygodne funkcje, jakie powinien mieć nowoczesny bezprzewodowy czajnik elektryczny.

Jakie funkcje powinien mieć najlepszy czajnik elektryczny?
Autor: pixabay.com Czajnik elektryczny powinien pasować również do wnętrza twojej kuchni.

Spis treści

  1. Jakie są podstawowe elementy dobrego czajnika? 
  2. Jakie są dodatkowe przydatne funkcje?

Jakie są podstawowe elementy dobrego czajnika? 

Obudowa - czajnik elektryczny zasługuje na miano solidnego i wygodnego w użytkowaniu, jeśli ma mocną obudowę, wykonaną np. ze stali szlachetnej, nienagrzewającą się i ze wskaźnikiem poziomu wody z dwóch stron.

Pokrywa - najwygodniejsze czajniki elektryczne mają wspomagane otwieranie pokrywy lub specjalny przycisk, dzięki czemu można ją otworzyć jedną ręką. Poza tym pokrywa musi dawać bezpieczeństwo: jeśli nie jest zamknięta – nie można włączyć gotowania, zaś jej otwarcie spowoduje, że czajnik się automatycznie wyłączy.

Podstawa - oczywiście bezprzewodowa, obrotowa 360°, z centralnym podłączeniem urządzenia, z miejscem na nawinięcie przewodu sieciowego.

Grzałka – element grzejny jest ukryty, a płyta grzejna – wykonana ze stali szlachetnej.

Filtr antywapniowy, antyosadowy  - powinien być w każdym czajniku (w wielu są trzystopniowe), łatwy do wyjęcia i wyczyszczenia. Bywa jednak,  że czajnik nie potrzebuje filtra, bo nie tworzy się w nim kamień.

Włącznik/wyłącznik – koniecznie z lampką kontrolną i automatycznym wyłączaniem się czajnika po ugotowaniu wody. Dobrze, jeśli o zagotowaniu wody informuje dodatkowo sygnał dźwiękowy.

Jakie są dodatkowe przydatne funkcje?

Nowoczesne czajniki elektryczne mają wiele wygodnych funkcji, np.:

Funkcja „TemperatureControl” - daje możliwość wyboru temperatury wody 40, 60, 70, 80, 90 lub 100°C (liczba i rozpiętość temperatur zależy od modelu). Wtedy nie ma problemu np. z zaparzeniem zielonej herbaty, do której potrzebujemy temperatury 80°C, czy białej – kiedy woda nie powinna mieć więcej niż 60-70°C. Określoną temperaturę nastawiamy, wciskając odpowiedni przycisk. Po osiągnięciu wybranej temperatury czajnik sam się wyłączy. O tym, jaką temperaturę ustawiliśmy informuje wyświetlacz LED.

 Funkcja „Keep Warm” – pozwala utrzymać przez dłuższy czas wybraną temperaturę wody, wystarczy użyć i czajnik zaczyna działać jak termos.

Podziel się opinią
Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE