FoodSaver – dla zdrowia i środowiska!

2019-07-17 8:16

Lato to nie tylko najlepszy moment dla urlopowiczów, ale też czas, w którym natura hojnie obdarowuje nas owocami. Podczas upałów owoce i warzywa niestety szybko się psują. A gdyby tak opóźnić ten proces za pomocą próżniowego pakowania produktów żywnościowych?

FoodSaver Fresh Containers
Autor: Materiały prasowe FoodSaver@ Próżniowe pakowanie produktów żywnościowych to bezpieczna i skuteczna metoda przechowywania

Spis treści

  1. Wiesz, co jesz
  2. Funkcjonalność i wygoda!
  3. Kompatybilność z opakowaniami FRESH

O zaletach próżniowego pakowania żywności wiemy nie od dziś. Próżniowe przechowywanie żywności polega na „odpompowaniu” powietrza z wnętrza opakowania, w którym znajduje się dany produkt. Tak uszczelnione torebki i pojemniki zapobiegają rozwojowi różnych bakterii, pleśni i drożdży. Próżniowe pakowanie wydłuża termin przydatności produktów, chroni nas przed zatruciem pokarmowym, a oprócz tego jest niezwykle wygodne.

 

Wiesz, co jesz

Próżniowe pakowanie chroni ulubione potrawy przed utratą wilgoci, a suche produkty – przed wchłanianiem wody z zewnątrz. Smak, zapach i konsystencja posiłku pozostają takie same. Na rynku istnieje szeroki asortyment zgrzewarek próżniowych, które różnią się wyglądem, parametrami technicznymi i funkcjami. FoodSaver FFS006X to wygodny i prosty sposób na bezpieczne przechowywanie jedzenia. Urządzenie pozwala zachować świeżość produktów nawet do 5 razy dłużej! Dzięki takiemu rozwiązaniu zebrane owoce i warzywa można jeść bez obaw nawet po zakończeniu sezonu. Wiele produktów, oprócz szczelnego zamknięcia, wymaga dodatkowo niskiej temperatury, o czym warto pamiętać chociażby przy marynowaniu mięsa, pakowaniu serów, wędlin, zup czy deserów.

Funkcjonalność i wygoda!

Zgrzewarka próżniowa FoodSaver FFS006X ma wiele zalet. Dzięki schowkowi na rolkę i gilotynę oszczędzamy miejsce w kuchni. Ledowe kontrolki postępu pracy pozwalają nam oszacować czas próżniowego pakowania i zgrzewania. Zgrzewarka wyposażona jest w oddzielne tryby uszczelniania dla żywności suchej oraz dań wilgotnych i soczystych. Model FoodSaver FFS006X pozwala także uszczelnić torebkę bez usuwania z niej powietrza, co z kolei doskonale sprawdza się w krótkotrwałym przechowywaniu jedzenia takiego jak chipsy czy nachosy. Pakowanie próżniowe pozwala zachować świeżość wielu produktów, m.in.: pieczywa, świeżych ziół, mięsa czy żywności liofilizowanej (np. kawy). Gratką dla miłośników prostych i szybkich rozwiązań jest tryb do marynowania, który pozwala zamarynować żywność w kilka minut, a nie godzin. Ciekawym rozwiązaniem jest również tryb pulsacyjny, przeznaczony do delikatnych produktów takich jak wypieki, chleb, czy ciastka. Wkomponowaną w urządzenie tackę ociekową w razie potrzeby można wyjąć i umyć (również w zmywarce).

Kompatybilność z opakowaniami FRESH

Zdrowe przechowywanie jedzenia to nie tylko oszczędność pieniędzy, ale i świetny sposób na ochronę środowiska. Zgrzewarka próżniowa FoodSaver FFS006X jest dostosowana do uszczelniania torebek strunowych i pojemników FoodSaver FRESH. Co to oznacza? Szczelnie przechowywane jedzenie to oszczędność czasu, pieniędzy i miejsca w koszu na odpadki. Korzystanie z pojemników i torebek FoodSaver FRESH ogranicza straty folii, a przede wszystkim czasu, jaki przeznaczamy na pakowanie jedzenia. Teraz codzienne przygotowywanie żywności to czysta przyjemność!

Urządzenia FoodSaver można kupić TUTAJ 

Materiał partnerski powstał przy współpracy z FoodSaver

Zadbaj o pielęgnację cery! Kosmetyki w świetnych cenach dostaniesz na Skin79 kody rabatowe.

Podziel się opinią
Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE