Bosch OptiMUM: nowa linia robotów kuchennych, czyli Twoja przeWAGA w kuchni

2017-10-25 15:28

Marka Bosch prezentuje nową linię robotów kuchennych OptiMUM wyposażonych w innowacyjne technologie, dzięki którym profesjonalny efekt uzyskamy po naciśnięciu jednego przycisku. Entuzjaści gotowania i profesjonaliści docenią nowe funkcjonalności, takie jak: zintegrowana waga, timer czy automatyczne programy do wyrabiania ciasta drożdżowego, ubijania śmietany i piany z białek. Silnik o mocy 1500 watów i wyjątkowo duża misa ze stali szlachetnej usprawniają pracę i gwarantują mistrzowskie efekty w kuchni. Ambasadorem nowej linii robotów Bosch jest Mateusz Gessler.

Bosch OptiMUM - aranżacja
Autor: materiały prasowe Bosch Robot kuchenny Bosch serii OptiMUM to doskonałe rozwiązania dla kuchni domowych i profesjonalnych. 

Spis treści

  1. Zintegrowana waga: precyzyjne ważenie
  2. SensorControl Plus: najwyższa funkcjonalność 
  3. Szybki i niezawodny silnik
  4. Profesjonalne mieszadła to idealne mieszanie
  5. Intuicyjna obsługa
  6. Akcesorium w promocji

Optymalne efekty pracy i maksymalne bezpieczeństwo użytkowania nowych robotów Bosch OptiMUM to efekt 60 lat doświadczenia marki w projektowaniu i produkowaniu urządzeń kuchennych. Duża moc, praktyczność i łatwość obsługi w połączeniu z zaawansowaną technologią i w pełni metalową konstrukcją sprawiają, że OptiMUM jest nie tylko popisem myśli technicznej, lecz także sprzętem, który świetnie prezentuje się w kuchni. Dzięki wbudowanej wadze oraz inteligentnym sensorom kontrolującym pracę nowy robot marki Bosch jest prawdziwym pomocnikiem, który wykona za nas większość najtrudniejszych zadań kulinarnych.

Zintegrowana waga: precyzyjne ważenie

Robot Bosch OptiMUM wyposażony jest w zintegrowaną wagę kuchenną.

To innowacyjne rozwiązanie umożliwia precyzyjne odmierzenie składników bezpośrednio w misie, co dodatkowo oszczędza miejsce w kuchni i ułatwia pracę. 

To samo dotyczy składników w multimikserze czy kielichu blendera. Waga działa w zakresie od 5 do 5000 gramów, a odczyt pokazuje się na cyfrowym wyświetlaczu. Praktyczną funkcją wagi jest możliwość tarowania, która pozwala na ważenie poszczególnych składników dodawanych kolejno do misy. Robot wyposażono również w usprawniający pracę timer, który dokładnie odmierza indywidualnie nastawiony czas pracy oraz automatycznie wyłącza urządzenie po jego upływie.

SensorControl Plus: najwyższa funkcjonalność 

Trzy automatyczne programy do ubijania piany z białek, bitej śmietany oraz program do wyrabiania ciasta drożdżowego, pozwalają osiągnąć idealny efekt bez wysiłku. Po uzyskaniu odpowiedniej konsystencji masy robot automatycznie się zatrzyma. Dzięki temu nie trzeba samemu kontrolować pracy i martwić się, czy ciasto drożdżowe jest już wystarczająco napowietrzone.

Szybki i niezawodny silnik

Silnik o mocy 1500 watów z inteligentnym czujnikiem umożliwia wyrabianie nawet najcięższych ciast. W jednym cyklu silnik wyrabia lekkie ciasto o masie 3,5 kg i ciasto drożdżowe z 1,5 kg mąki oraz dodatkowych składników. Inteligentny czujnik ciasta dba o stałą prędkość mieszania składników od początku do końca, nawet przy maksymalnym załadunku.

Profesjonalne mieszadła to idealne mieszanie

Roboty Bosch OptiMUM wyposażone są w funkcję mieszania planetarnego 3D, która pozwala na szybkie, całkowite i dokładne wymieszanie wszystkich składników. Precyzyjne ich zgarnianie sprawia, że nic nie zostanie na dnie i ściankach misy. W standardowym zestawie znajduje się hak do zagniatania ciasta, mieszadło z silikonowym wykończeniem oraz końcówka do ubijania.

Intuicyjna obsługa

Linię OptiMUM cechuje niezwykle łatwa obsługa, dzięki intuicyjnemu wyświetlaczowi oraz systemowi kolorowych oznaczeń. Miejsca połączeń elementów wyposażenia z urządzeniem oznaczone są kolorami, co ułatwia i przyspiesza ich montaż.

Dzięki licznym akcesoriom oraz możliwości rozbudowy o kolejne elementy, Bosch OptiMUM to roboty wielozadaniowe. Oprócz mieszania poradzą sobie z mieleniem, krojeniem, tarciem, wyciskaniem, szatkowaniem, przygotowywaniem przecierów i makaronów oraz wieloma innymi zadaniami. Akcesoria można dokupić oddzielnie lub w zestawach tematycznych:

VeggieLove” i „VeggieLove Plus” do sałatek warzywnych, rösti, warzyw na patelnię i orzechów,

TastyMoments” do koktajli i dipów,

HuntingAdventure” do mięs,

PastaPassion” dla fanów świeżego makaronu.

W skład linii Bosch OptiMUM wchodzą modele: MUM9BX5S22, MUM9BX5S65 oraz MUMBX5S61, które charakteryzują się:

zintegrowaną wagą

wyświetlaczem z timerem

automatycznymi programami SensorControl Plus (do bitej śmietany, ubijania piany z białek oraz wyrabiania ciasta drożdżowego)

planetarnym ruchem mieszadeł (3D)

systemem kolorowych oznaczeń akcesoriów

misą ze stali szlachetnej z dołączoną pokrywą

możliwością rozbudowy o bogatą ofertę akcesoriów dodatkowych

blenderem

Ponadto, model MUM9BX5S65 wyposażony jest w maszynkę do mielenia oraz multimikser z 5 tarczami wraz z wyciskarką do cytrusów. Z kolei model MUM9BX5S61 wyposażony jest w rozdrabniacz z 5 tarczami oraz przystawkę CubeCutter, która pozwala na szybkie krojenie warzyw i owoców w równą kostkę.

Zestawy przykładowych modeli z linii OptiMUM:

Akcesorium w promocji

Z okazji premiery nowej linii robotów marka Bosch zaprasza do udziału w promocji konsumenckiej. Zakup robota kuchennego z linii OptiMUM, MaxxiMUM lub MUM5 premiowany jest dedykowanym akcesorium. Zgłoszenie zakupu należy przesłać listem poleconym lub zarejestrować na stronie internetowej. Lista modeli w promocji, szczegóły oraz regulamin pojawią się na www.bosch-home.pl w dniu rozpoczęcia promocji, 20 października br. Akcja potrwa do 31 grudnia 2017 r.

Ambasadorem nowej linii robotów kuchennych OptiMUM jest Mateusz Gessler, który z marką Bosch współpracuje już od 2016 roku.

Podziel się opinią
Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE