Szpinak na dobry humor - dowiedz się, co jeszcze jeść, by mieć dobry nastrój

Szpinak na dobry humor - dowiedz się, co jeszcze jeść, by mieć dobry nastrój

Autor Zdjęcia: photos.com

Według ekspertów szczególnie skutecznym gwarantem dobrego humoru i uczucia relaksu są migdały i mleczko pszczele, a także surowa boćwina, surowy szpinak i jajka.

Chcesz być wesoły i zrelaksowany? Wystarczy, że zachowasz odpowiednią dietę. Międzynarodowy zespół specjalistów wykazał, że przyczyną złego humoru i utraty spokoju jest spadek ilości serotoniny w mózgu, a do tego dochodzi wtedy, kiedy rezygnujemy z posiłku, jak i gdy jemy niewłaściwe rzeczy.

Niewłaściwa dieta może wywoływać negatywne emocje

Złość i agresja mogą być rezultatem niewłaściwej diety - ustaliła międzynarodowa grupa naukowców z uniwersytetu w Cambridge. Wyniki ich badań wziął pod lupę włoski związek rolników indywidualnych Coldiretti i przygotował "rozweselające" menu. Są w nim potrawy i składniki, które pomagają zwalczać nerwowość i agresję dzięki podwyższonej zawartości tryptofanu, czyli obojętnego elektrycznie aminokwasu. To jemu właśnie przypisuje się własności relaksacyjne.

Produkty rozweselające

Według ekspertów szczególnie skutecznym gwarantem dobrego humoru i uczucia relaksu są migdały i mleczko pszczele, a także surowa boćwina, surowy szpinak i jajka. Na liście polecanych produktów są również czekolada, orzechy, mleko, fasolka, cukinie, mięso indycze, grzyby hodowlane, ryba dorada i herbatniki z mąki razowej.

Ocena: 0