Ziemniak gigant! Rekordzistę 2019 wykopano koło Nowego Sącza [WIDEO]

2019-09-10 13:59

Ziemniak gigant wyrósł koło Nowego Sącza. Waży dokładnie 878 g. Bulwa wyrosła na przydomowej działce pana Pawła Motyki w miejscowości Ptaszkowa, gmina Grybów. 

Ziemniak gigant! Rekordzistę 2019 wykopano koło Nowego Sącza
Autor: Radio Eska Rekordzista wystarczy dla 4-osobowej rodziny

Na zaostrzenie apetytu przed obiadem warto podać kieliszek czegoś smakowitego. Przepisy na znakomite aperitiwy znajdziesz tutaj

Ziemniaki! Dlaczego warto je jeść? Co można zrobić z ziemniaków?

Zdarzają się większe okazy pożywnych bulw, ale to był zwykły sadzeniak ziemniaka kupionego od miejscowych rolników. Taki mieszaniec zazwyczaj nie należy do rekordzistów. Największy ziemniak wykopano w Polsce w 2017 roku, ważył 1700 g. Była to bulwa odmiany bellarosa, przeznaczona na frytki. 

Paweł Motyka swego ziemniaka wyhodował w sposób absolutnie ekologiczny, bez sztucznych nawozów. Chociaż uprawia ziemniak od 3 lat, to pierwszy gigant w jego życiu. 

Hodowca zapytany na co przeznaczy ziemniaka, odpowiedział, że chyba na placki ziemniaczane, ale ostatecznie o przeznaczeniu bulwy zadecyduje żona.

Polecamy: Placki ziemniaczane klasyczny przepis na tradycyjną potrawę [WIDEO]

Czyżby tak wielki ziemniak spod Nowego Sącza byłby zapowiedzią obfitych plonów w Polsce? To się wkrótce wyjaśni. 

W sprzedaży od 25 września. Szukaj w dobrych punktach prasowych!

Podziel się opinią
Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE