Zielona herbata odchudzająca. Gwarantowany sposób na schudnięcie prosto z Hollywood

2024-04-08 13:34

Wiele osób zmaga się z otyłością, niektóre, jak filmowe gwiazdy, nie mogą sobie pozwolić na żadne nadprogramowe kilogramy. Dlatego celebrytki z Hollywood coraz częściej sięgają po zieloną herbatę, ale mrożoną. Podpowiadamy, jak zgubić kilogramy z zimnym naparem z zielonej herbaty!  

Zielona herbata odchudzająca. Gwarantowany sposób na schudnięcie prosto z Hollywood
Autor: Shutterstock Mrożoną zieloną herbatę warto popijać cały dzień, co pomoże spalić tłuszcz i ograniczyć apetyt

Lista sławnych osób, którzy swoją smukłą sylwetkę zawdzięczają zielonej herbacie jest długa: Jennifer Aniston, Gwyneth Paltrow, Jessica Alba, Taylor Swift, Jennifer Lawrence. Wszystkie wielkie gwiazdy twierdzą, że codziennie korzystają z dobrodziejstw zimnego naparu z zielonej herbaty.

Czy to możliwe? Okazuje się, że w wielu badaniach naukowcy udowodnili działanie odchudzające zielonej herbaty. Przedstawiamy  najważniejsze wyniki.

Zielona herbata mrożona na odchudzanie

Dr. Joshua Lambert z University of Pennsylvania (USA) przeprowadził ciekawy eksperyment laboratoryjny. Przez sześć tygodni podawał ochotnikom tłuste koktajle mleczne z dodatkiem naparu z zielonej herbaty oraz bez niej i odkrył, że obecność fitochemikaliów zawartych w zielonej herbacie sprawia, że ​​bomba kaloryczna, którą serwował badanym nie wpłynęła znacząco na ich wagę. 

Okazuje się, że zielona herbata ogranicza zdolność organizmu do wchłaniania tłuszczów i jednocześnie przyspiesza metabolizm lipidów. W rezultacie zielona herbata pita regularnie w dłuższej perspektywie czasowej może mieć działanie wyszczuplające poprzez ograniczenie wchłaniania tłuszczy.

Właściwości mrożonej herbaty zielonej

Co warto wiedzieć o właściwościach zimnego naparu z liści zielonej herbaty? Oto najważniejsze informacje:

Zielona herbata mrożona zmniejsza stres. Aminokwas zawarty w liściach herbaty - teanina - odpręża. Dlatego zielona herbata zmniejsza naszą reakcję na sytuacje stresowe, jakich dostarcza nam codzienne życie.  Zaleta: zrelaksowane ciało magazynuje mniej tłuszczu i zużywa więcej energii. 

Zielona herbata mrożona zmniejsza uczucie głodu. Zielona herbata reguluje stężenie leptyny we krwi -  hormonu uczucia sytości. Odpowiednie stężenie leptyny uwalnia nas od napadów głodu i poszukiwaniu przekąsek. Dzięki temu automatycznie zmniejsza się ilość spożywanych pokarmów poza głównymi posiłkami. 

Zielona mrożona herbata przyspiesza metabolizm tłuszczów. Najważniejszą i unikalną substancją bioaktywną w zielonej herbacie jest epigallokatechina (EGCG). Stubstancja ta aktywuje utratę tłuszczu w starych komórkach i zapobiega tworzeniu się nowych komórek tłuszczowych.

Zielona herbata mrożona odchudza bez diety. Mężczyźni z nadwagą, którzy pili mrożoną zieloną herbatę przez 3 miesiące, schudli około 3 kg bez obniżenia kaloryczności diety. Po prostu jedli normalnie!

Japońskie badania (University of Tokyo) potwierdziły, że codzienne picie mrożonej zielonej herbaty przez 12 tygodni nie tylko znacząco zmniejsza procentowy udział tkanki tłuszczowej w masie całego ciała, ale  przede wszystkim działa na tłuszcz brzuszny, dzięki czemu zmniejsza się obwód talii. Przypomnijmy, że to tłuszcz brzuszny uważają lekarze za szczególnie niebezpieczny. Tkanka tłuszczowa rozmieszczona wewnątrz jamy brzusznej wytwarza niebezpieczne ciała zapalne. 

Naukowcy są pewni: kofeina i niektóre substancje roślinne (takie jak katechiny) z zielonych liści herbaty uruchamiają w naszym organizmie metaboliczne turbo spalanie. W rezultacie organizm nie tylko szybciej metabolizuje tłuszcze ze spożytego pokarmu, ale również spala tkankę tłuszczową.

Przepis na zieloną herbatę mrożoną

Aby uzyskać udaną i pyszną zieloną mrożoną herbatę, zalecamy następujący przepis:

Dodaj 12 gramów (około 2 łyżek stołowych) zielonych liści herbaty do dużego dzbanka. Zalej 1,2 litra zimnej wody. Przykryj i umieść w lodówce na noc, aby powstał zimny napar.

Substancje roślinne i aromatyczne bardzo wolno przenikają do wody. Dlatego nawet po 12–24 godzinach herbata nie jest gorzka.

Gotową herbatę należy przecedzić przez sitko wprost do szklanki. Herbatę należy przechowywać w lodówce. 

W razie potrzeby: możesz podkręcić smak  smak swojej herbaty imbirem lub kilkoma liśćmi mięty. To nadaje herbacie świeży akcent.

Do swojej szklanki dodaj kilka kostek lodu!

Kostki, które uderzają o szkło, przywołują odprężające wspomnienie lata, a także wzmacniają efekt odchudzania, ponieważ ziemne napoje stymulują większy wydatek energii i przyspieszają metabolizm.

Dzięki kostkom lodu stracisz więcej kalorii, nawet w spoczynku. Na szklankę (300 ml) potrzebujesz 4 kostek lodu. Przygotuj herbatę, wrzuć kostki lodu i odczekaj 10 minut, aby delektować się pierwszym łykiem.

Cztery szklanki zielonej mrożonej herbaty dziennie mogą spowodować spadek masy o 1 kg miesięcznie. 

Herbatę można pić w dowolnie wybranej porze dnia, ale japońscy badacze zalecają zimnym napojem zastąpić przekąski. 

Jeśli naprawdę chcesz schudnąć, pij zimny napar z zielonej herbaty, jak gwiazdy Hollywood i zastosują zalecaną przez lekarzy dietę niskowęglowodanową

Warto wiedzieć, że substancje roślinne zawarte w niektórych herbatach i ziołach, dodatkowo pomagają w odchudzaniu. Jakie to są herbaty i jak dokładnie działają herbaty typu slim, więcej dowiesz się tutaj.