Przepis na "zdrową colę" podbija nie tylko TikToka. Sprawdziliśmy i nie polecamy

2022-06-28 10:33

Filmik na którym użytkowniczka TikToka @mandyvjones dzieli się przepisem na "zdrową" colę stał się viralem. Tysiące użytkowników sprawdza przepis i dzieli się wrażeniami smakowymi, zapominając o innych "walorach" napoju. Coś, co autorka filmiku poleca jako zdrową alternatywę dla popularnego napoju gazowanego ma niewiele wspólnego i z colą, i ze zdrowiem. 

Cola
Autor: Shutteratock

@mandyvjones dzieli się z użytkownikami przepisem, który poleciła jej istruktorka pilates, twierdząc, że jest to świetna alternatywa dla niezdrowej coli. Podobno wystarczy kilka kostek lodu, odrobina octu balsamicznego i dowolny napój gazowany, aby powstał pyszny napój o smaku coli, za to o wiele zdrowszy od markowego produktu.

Smakuje jak cola?

Sprawa wydala nam się wątpliwa, ale postanowiliśmy to sprawdzić. Ocet balsamiczny mamy w domu zawsze, puszka napoju gazowanego również się znalazła. O smaku pomarańczowym, ale, jak twierdzi @mandyvjones smak napoju nie ma tu znacznie. Wrzucamy lód do szklanki, wlewamy ocet, dopełniamy napojem i... próbujemy. Wygląd: ciemnobrązowy gazowany napój - jak cola. Zapach: nieszczególnie przyjemny, octowy. Smak: okropny, kwaśno-słodki, ale niedobry, dziwny.

Okazuje się że nie tylko my jesteśmy tego zdania:

Zdrowa alternatywa?

Jednakże, mogą się znaleźć jakieś osoby, którym ten napój będzie jednak smakował i postanowią zastąpić nim colę ze względów zdrowotnych. Niestety tu mamy kolejny zawód! Ten napój wcale nie jest zdrowy, nadal mamy do czynienia ze słodkim, gazowanym napojem. Dodanie do niego octu balsamicznego nie uczyni go nagle super zdrowym, nie sprawi tez że będzie dobrze gasił pragnienie i nawadniał. Zamiast eksperymentów polecamy więc na upały sprawdzone metody nawadniania: przede wszystkim wodę mineralna, lub zwykła wodę z odrobina soli. Można do niej dodać miętę, cytryne lub inne owoce, imbir, odrobinkę miodu. Wyjdzie wspaniała lemoniada, która jest naprawdę zdrowa.

Galeria: Co pić w upały?

Podziel się opinią
Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE