Wszystkie poranki świata: pyszny przewodnik po śniadaniach już w księgarniach

2018-02-28 13:16

Elisa Paganeli i Laura Ascali stworzyły niezwykłą książkę przewodnik - WSZYSTKIE PORANKI ŚWIATA. Książka Wszystkie poranki świata to ponad 40 propozycji na wyśmienite śniadania z różnych zakątków świata. Śniadanie w Afganistanie? A może na Kubie? Kotleciki z platanów w Ekwadorze? Gdy tylko się obudzisz, możesz przenieść się na wspaniałe śniadanie do niemal każdego zakątka świata! 

Wszystkie poranki świata: pyszny przewodnik po śniadaniach
Autor: materiały prasowe Buchmann WSZYSTKIE PORANKI ŚWIATA niezwykły przewodnik po śniadaniowych obyczajach różnych kultur kulinarnych. 

Śniadanie to najważniejszy posiłek dnia. Skoro tak, to co powinno się na nie składać?

Portugalczyk poleci tartaletki jajeczne, Marokańczyk naleśniki z hemoliną, Walijczyk grzanki z serowym sosem, Chińczyk orientalną zupę z noodlami, a Egipcjanin pastę z bobu. I każdy z nich będzie miał rację – to te potrawy dają im siłę oraz energię na cały dzień.

Tradycyjne, związane z klimatem danego kraju, z jego kulturą, zdrowe … i tak inne od naszych polskich śniadań.

Autorki zebrały te niezwykłe przepisy w 41 krainach i uwieczniły je na zdjęciach. Dzięki nim nie tylko możesz uatrakcyjnić swoje poranki, ale również zaskoczyć rodzinę i przyjaciół egzotycznymi śniadaniami. Niektóre z nich pomogą Ci szybko przygotować posiłek przed wyjściem do pracy – na przykład owsiankę po islandzku. Innym, jak kotleciki z platanów z Ekwadoru, poświęć więcej czasu i delektuj się zarówno przygotowaniem, jak i powolnym spożywaniem w gronie najbliższych.

Designerka Elisa Paganelli i fotografka Laura Ascari zadbały o niezwykłą stronę wizualną książki. Przepisy są zilustrowane pięknymi zdjęciami, a dopełniające je rysunki tworzą klimat miejsc, z których poszczególne dania pochodzą.

Wypróbuj przepisy i daj się zabrać w pełną smacznych niespodzianek podróż po odległych zakątkach świata!

O autorkach:

Laura Ascari – pochodząca z Włoch fotografka jedzenia. Zajmuje się sesjami zdjęciowymi oraz kulinarnymi reportażami fotograficznymi zarówno dla dużych firm z branży spożywczej, jak i dla projektów wydawniczych. Pasjonuje ją także przygotowywanie filmów video dokumentujących prawdziwe życie.

Elisa Paganelli – designerka urodzona w Modenie (Włochy). W 2008 roku stworzyła "Teapot Graphic Design", studio koncepcyjne i studio projektowe. Obecnie pisze do pism lifestylowych, bierze udział w ciekawych projektach designerskich, m.in. w publikacji „Wszystkie poranki świata”. Jednym z jej celów jest większe zaangażowanie w projekty książek ekologicznych.

WSZYSTKIE PORANKI ŚWIATA 

PREMIERA 28.02.2018

Format 210x270 mm

Oprawa twarda

Ilość stron 144

Tłumacz Daria Witkowska

Cena 39,99 zł

Wydawnictwo Buchmann

Podziel się opinią
Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE