"Wrocław na Widelcu" i Robert Makłowicz zapraszają na pyszne jedzenie i niesamowite zakupy

2022-06-03 9:29

Od 27 maja do 5 czerwca trwa festiwal "Wrocław na Widelcu" z Jarmarkiem Dolnośląskich i Europejskich Produktów Regionalnych.

Wrocław
Autor: Shutterstock "Wrocław na Widelcu" z Jarmarkiem Dolnośląskich i Europejskich Produktów Regionalnych wróciły po pandemii

We Wrocławiu rozpoczął się festiwal smaku "Wrocław na Widelcu", któremu towarzyszy Jarmark Dolnośląskich i Europejskich Produktów Regionalnych. Ta stała regionalna impreza kulinarna wróciła po 2-letniej przerwie, którą spowodowała pandemia.

Festiwal smaku to doskonała okazja do zapoznania się z kuchnią regionalną i zaopatrzenia w produkty regionalne Dolnego Śląska oraz smakołyki przywiezione przez gości z zagranicy – 12 krajów Europy, w tym Ukrainy. Motywem przewodnim są regionalne truskawki i szparagi.

Truskawki i szparagi
Autor: Shutterstock Regionalne truskawki i szparagi są motywem przewodnim festiwalu "Wrocław na Widelcu"

Festiwalowi niezmiennie towarzyszy i patronuje Robert Makłowicz.

W ramach festiwalu organizowane są liczne imprezy towarzyszące, w tym Europejski strEAT, czyli strefa piwa i food trucków, oraz konkurs nalewkowy "Mistrz Dobrego Smaku Wrocławskich Spotkań Nalewkowych" czy Europejska Biesiada "Europa na Widelcu". Festiwal ma miejsce na wrocławskim Rynku i potrwa do niedzieli, czyli 5 czerwca.

Podziel się opinią
Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE