Polski gin najlepszy na świecie. Trunek ze Szczecina podbija świat

2023-03-01 15:11

Mieszkańcy Pomorza Zachodniego mają się czym pochwalić. Pochodzący ze Szczecina rzemieślniczy alkohol właśnie został laureatem prestiżowego konkursu, w którym biorą udział największe marki na świecie. Heritage Magnolia Gin to najlepszy gin na świecie.

polski gin najlepszy na świecie
Autor: Shutterstock Najlepszy na świecie gin pochodzi ze Szczecina i właśnie otrzymał prestiżową nagrodę.

Konkurs na najlepszy gin

Szczeciński trunek został nagrodzony przez World’s Best Contemporary Style Gin w konkursie World Gin Awards 2023. Najlepszy współczesny gin rzemieślniczy ze Szczecina powstaje z kwiatów magnolii, które są jednym z symboli miasta, oraz ziół, owoców, przypraw i szczypty nostalgii.

– Nie możemy w to uwierzyć! World’s Best Contemporary Style Gin dla Heritage Magnolia Gin! Dziękujemy, World Gin Awards! Zanim napiszemy więcej, chcemy się tym nacieszyć, bo to jeden z najlepszych momentów naszego życia – napisał na Facebooku Marcin Czajkiewicz, CEO & Gin Maker w Good Gin Company, która jest właścicielem marki.

Rzemieślniczy gin ze Szczecina

Heritage Magnolia Gin powstaje z ręcznie przygotowywanych składników. Maceruje się na zimno przez dobę w spirytusie zbożowym. Destylacja przeprowadzana jest metodami pot-still i infuzji parowej w miedzianym alembiku w rzemieślniczej destylarni. Dzięki temu szczeciński gin jest delikatny i aromatyczny.

Właściciele firmy twierdzą, że „prawdziwie doskonały gin jest czymś, czego warto szukać, czym warto się delektować i co przede wszystkim, warto celebrować”. Butelka skrywa 19 unikalnych składników, zarówno zioła, jak i przeprawy i cytrusy. Lecz prawdziwymi gwiazdami są kwiaty magnolii i włoski jałowiec – czytamy o rzemieślniczym ginie ze Szczecina na stronie internetowej producenta.

W formie 24 niskokaloryczne drinki
Podziel się opinią
Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE