Frytkownica beztłuszczowa to nowy kuchenny hit. Do czego służy Airfryer i ile kosztuje?

2022-06-24 14:19
Airfryer
Autor: Shutterstock Airfryer wielofunkcyjne urządzenie pozwalające smażyć, piec, grillować

Niektórzy mają problem z daniami smażonymi. Lubią, ale nie powinni ich jeść. Pomocne może się okazać wielofunkcyjne urządzenie pozwalające smażyć, piec, grillować w minimalnej ilości tłuszczu. Przy tym dania zachowują swoją soczystość, jakby były przyrządzane w głębokim tłuszczu.

Jak działa Airfryer?

Do obróbki jedzenia frytkownica wielofunkcyjna wykorzystuje obieg gorącego powietrza. To właśnie dzięki temu potrawy w niej przyrządzane są zdrowsze i wciąż soczyste oraz chrupiące. Do tego automat gotuje w zasadzie sam, dostosowując automatycznie temperaturę oraz czas przyrządzania dania.

Airfryer jest sprzedawany w wersji z jedną z opcji obróbki żywności lub jako urządzenie wielofunkcyjne pozwalające jednocześnie smażyć, piec i grillować.

Ile kosztuje Airfryer

Ceny najprostszych urządzeń rozpoczynają się od ok. 500 zł. Przy bardziej złożonych to już koszt 1600–2000 zł.

Frytki smażone w jednej łyżeczce tłuszczu

Lubisz frytki i nie chcesz z nich rezygnować, choć dietetyk przestrzega, że to niemądra decyzja? Wybawieniem może się okazać Airfryer. Zamiast litra tłuszczu, jak przy zwykłej frytkownicy, tutaj wystarczy zaledwie łyżka oleju. A frytki wychodzą idealne: chrupiące i miękkie w środku. Do tego w trakcie przyrządzania nie czuć żadnego przykrego zapachu tłuszczu. Może więc warto?

Jaki tłuszcz jest najlepszy do smażenia? Jak smażyć zdrowo?
Podziel się opinią
Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE