Challenge Beszamel.pl: Wyzwanie zupy gotowanie

2019-06-03 14:27

Wyzwanie zupy gotowanie to challenge organizowany wspólnie przez autorki „Królestwa zup” oraz Beszamel.pl  Sprawdzian waszych sił i pomysłowości. 

Wyzwanie zup gotowanie
Autor: Shutterstock Gotowanie zup jest dziecinnie proste - przekonują autorki "Królestwa zup"

Zupa to jedna z najłatwiejszych potraw - mówi Adrianna Ewa Stawska współautorka „Królestwa zup”. 

Zupy nie da się zepsuć – przekonuje Ludmiła Stawska, matka Adrianny i druga połowa autorskiego duetu. – Nawet, gdy przesolicie, to wciąż zupę można uratować, dorzucając kilka surowych ziemniaków i gotując, do momentu, gdy kartofle wchłoną nadmiar soli. 

Gdy chętnych na zupę jest więcej niż przewidywaliście, zawsze możecie ratować się dodatkami – dodaje Adrianna Ewa Stawska. – Jak to mawiają: gość w dom, szklanka wody do zupy!

Według autorek „Królestwa zup” pierwsze danie jest najważniejszym pokarmem człowieka. Od przetartej na krem zupki zaczyna się nasza niemowlęca edukacja kulinarna. Również historycznie zupa jest jedną z najstarszych potraw przygotowywanych odkąd człowiek okiełznał ogień.

Czy sobie poradzicie z gotowaniem zup?

Oczywiście, że tak. Jesteśmy o tym przekonani. Przecież w naszych żyłach płynie złocisty rosół, pożywny krupnik i aromatyczna ogórkowa. 

Na czym polega wyzwanie? 

W każdy poniedziałek ogłosimy na naszych profilach Facebook oraz Instagram główny składnik zupy, z którym trzeba będzie się zmierzyć. Do końca tygodnia możecie planować zakupy i zastanawiać się, co i jak ugotujecie.

Od soboty do niedzieli do godziny 20:00...

Jeśli jesteście użytkownikami Facebooka, na beszamelowym profilu Facebook pod postem z wyzwaniem należy zamieścić zdjęcie z krótkim opisem, co przedstawia. Wiecie, że zupy czasem nie są zbyt fotogeniczne? Lepiej podpisać.

Jeśli jesteście posiadaczami konta na Instagramie publikujcie zdjęcie zupy oraz krótki opis ze znacznikami @beszamelpl #wyzwaniebeszamelpl

W niedzielę o godzinie 21:00 autorki książki „Królestwo zup” ogłoszą zwycięzcę, a może nawet zwycięzców tygodniowego wyzwania. 

Kiedy się zaczyna i kiedy kończy challenge?

Wyzwanie rozpoczynamy ogłoszeniem zadania tygodniowego w poniedziałek 3 czerwca. Challenge kończymy w niedzielę 28 lipca po 8 tygodniach i 8 wyzwaniach zupowych. W poniedziałek 29 lipca podsumujemy wyzwanie i ogłosimy zwycięzcę nad zwycięzcami, który otrzyma tytuł Królowej lub Króla Zup!

Jakie będą nagrody i profity?

Nagrodą w challenge'u tygodniowym jest wieczna chwała bohatera, który sprostał wyzwaniu oraz publikacja zwycięskiego przepisu w serwisie Beszamel.pl

Wasi bliscy będą nakarmieni, zdrowsi i wdzięczni za talerz dobrej zupy. Wy będziecie się dobrze bawić.

Pamiętajcie, zupy nie można zepsuć! Zatem chochle w dłoń i do dzieła!