Basia Kurdej-Szatan trochę przytyła: oto najlepsza dieta odchudzająca

2019-09-04 10:24

Basia Kurdej-Szatan trochę przytyła. Jednak nie martwi się, bo właśnie rozpoczęła wyczerpujące treningi do jesiennej edycji tanecznego show "Taniec z gwiazdami" emitowanego na antenie Polsatu. A nawet przyznała szczerze, że „Nie obrażę się jednak, jeśli uda się zejść z wagi”. Wysiłek fizyczny, czyli zwiększenie wydatkowanej energii w stosunku do spożywanych kalorii to najlepsza metoda na zgrabną sylwetkę. Jeśli jednak sam wysiłek nie pomaga, to trzeba zmniejszyć kaloryczność dostarczanego organizmowi jedzenia. Jak to zrobić? To proste jeśli będziesz przestrzegać kilku łatwych zasad.

Basia Kurdej-Szatan trochę przytyła: oto najlepsza dieta odchudzająca
Autor: AKPA Olśniewająca Basia Kurdej-Szatan przyznaje, że ostatnio trochę przytyła

W wywiadzie niedawno udzielonym Faktowi, Basia Kurdej-Szatan szczerze przyznaje: „Wszyscy piszą teraz, że jestem w ciąży, a nie jestem, tylko trochę przytyłam. Nie mam najgorszej sylwetki, ale widzę, że mi przybyło kilogramów. Na szczęście rozłożyło się to w ciele proporcjonalnie. Nie obrażę się jednak, jeśli uda się zejść z wagi - wyjaśnia.”

W obliczu wyzwania, jakim jest udział w „Tańcu z gwiazdami” to oczywiście nie problem. Tym bardziej, że nam trudno dopatrzeć się tych nadprogramowych kilogramów. Basia Kurdej-Szatan wygląda kwitnąco i widać, że nowe przedsięwzięcia jej służą. Trzymamy kciuki!

W pracy nad szczupłą sylwetką niezwykle ważne jest aby ilość wydatkowanej energii przewyższała ilość spożywanych kalorii. Nazywane jest to bilansem energetycznych. Aktywne fizycznie osoby mogą sobie pozwolić na większe spożycie kalorii. Osoby mało aktywne, prowadzące siedzący tryb życia są zmuszone zmniejszyć kaloryczność posiłków. Jednak wtedy pojawia się problem. Zmniejszenie racji żywieniowych oznacza dla nich lęk przed głodowaniem, rozdrażnieniem i apatią. Jak temu zaradzić? Odpowiedź znajdziesz tutaj: Drób, wieprzowina czy wołowina – jakie mięso nasyci nas na diecie?

Lekarze i dietetycy zgodnie twierdzą, że aby skutecznie schudnąć należy zmniejszyć ilość spożywanych węglowodanów, a zwiększyć ilość spożywanych warzyw i białka, zarówno zwierzęcego, jak i roślinnego. Jedną z najskuteczniejszych diet jest właśnie dieta niskowęglowodanowa. 

Zobacz dietetyczne przepisy przygotowane przez Poradnię Dietetyczną Dietosfera zgodnie z zasadami diety niskowęglowodanowej: Ponad 300 przepisów dietetycznych 

Polecamy także książkę Prosty sposób na schudnięcie

Podziel się opinią
Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE