Aplikacja "Polska smakuje" już jest!

2017-07-31 7:16

Jak dotrzeć do lokalnych producentów spożywczych? Dotąd to pytanie zadawali sobie wszyscy smakosze produktów regionalnych i tradycyjnych. Teraz bez trudu odpowiedź na nie poda strona www.polskasmakuje.pl oraz specjalna aplikacja dedykowana konsumentom regionalnych miodów, tradycyjnie wytwarzanych wędlin oraz innych wyrobów spożywczych. Już tego lata możecie cieszyć się bogactwem regionalnej kuchni i spróbować, gdzie Polska smakuje. Nie ma znaczenia gdzie teraz jesteście, w domu, czy na wakacjach, "Polska smakuje" zaprowadzi was prosto do celu.

Polska smakuje!
Autor: thinkstockphotos.com Smażona kaszanka, nazywana również "polskim kawiorem", jest jednym z najpopularniejszych dań kuchni polskiej.

Kierunek: polska żywność tradycyjna

Agencja Rynku  Rolnego (ARR) uruchomiła stronę internetową www.polskasmakuje.pl i darmową aplikację Polska Smakuje. Dzięki nim konsumenci będą mogli bez trudu znaleźć lokalnych wytwórców żywności.

Aplikacja jest zbiorem informacji o lokalnych rolnikach i wytwórcach regionalnych produktów spożywczych. Każdy, kto produkuje żywność zgodnie z systemami jakości, działa w ramach rolniczego handlu detalicznego, może założyć własny profil, na którym zamieści informacje o swojej ofercie oraz dane kontaktowe. Z aplikacji na pewno ucieszą konsumenci, którzy szukają zdrowej regionalnej żywności. Teraz jednym kliknięciem będą mogli odnaleźć lokalnych producentów.

Aplikacja już teraz zawiera setki produktów. Znajdziecie tam na przykład: kaszankę z Szadku, miody drahimskie, karpia niemodlińskiego, czy ser koryciński.

Jak to działa?

Korzystanie z aplikacji jest intuicyjne i nie wymaga wysiłku. Wszystkie produkty zostały uporządkowane w 12 działach, takich jak: mięsa i wędliny, sery, czy oleje. Po wpisaniu do wyszukiwarki szukanego słowa, wyświetlają się wyniki ze zdjęciami. Każdy z produktów opatrzony jest również mapką. To bardzo ułatwia turystom kulinarnym podróżowaniem szlakiem smaku.

Producencie, zarejestruj się już teraz

Agencja Rynku Rolnego zaprasza do rejestracji na stronie www.polskasmakuje.pl wszystkich wytwórców produktów certyfikowanych w ramach krajowych i unijnych systemów jakości, producentów wyrobów regionalnych oraz rolników produkujących zdrową i tradycyjną żywność. Aplikacja jest darmowa i w trakcie jej użytkowania nie będą pobierane żadne opłaty.

Źródło: www.arr.gov.pl

Podziel się opinią
Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE