Zdrowy fast food: 10 łatwych i szybkich obiadów bez gotowania

2022-07-22 10:24

Czy można przygotować obiad bez gotowania? Jeśli nie liczyć kanapki na zimno lub kawałka kiełbasy urwanej z pęta, to całkiem nie da się ograniczyć gotowania. Można jednak zminimalizować wysiłek. Oto 10 przepisów na ciepły obiad praktycznie bez gotowania, stania przy kuchni, wydziwiania nad garnkami i ciągłego mieszania.

Meksykańskie tacos
Autor: Shutterstock

Nie gotować wcale można, jeśli człowieka stać na stołowanie się na mieście lub catering dietetyczny. Dzisiaj coraz więcej osób nie ma czasu na długie stanie przy kuchni. Pragną jednak zjeść przynajmniej raz dziennie ciepły posiłek. Nie kanapkę chwyconą w biegu, nie odgrzewaną pizzę z mrożonki, ale domowe danie na ciepło. 

I choć to wbrew fizyce, można zjeść ciepły posiłek bez gotowania. Może nie do końca da się ograniczyć obróbkę cieplną, ale można ją zminimalizować. Zamiast stać przy kuchni, mieszać w garnkach i gotować wszystko od zera, można sprytnie połączyć gotowe półprodukty. Wszystko zamieszać, wstawić do mikrofalówki albo do piekarnika lub wrzucić na patelnię i obiad gotowy.

Zobacz GALERIĘ 10 sprawdzonych przepisów na obiad bez gotowania:

Czy wiesz czym zastąpić ulubiony fast food z pożytkiem dla zdrowia? Zobacz wideo!

W formie 24: produkty, które smakują lepiej niż fast foody
Podziel się opinią
Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE