Poziomki: właściwości, wartości odżywcze. Liście poziomek na odchudzanie i gojenie ran

2016-09-02 14:40

Poziomki są nie tylko smaczne! Właściwości lecznicze mają zarówno liście, jak i owoce poziomek. Składniki zawarte w liściach poziomki działają moczopędnie, wspomagając odchudzanie, i przeciwzapalnie, przyspieszając gojenie się ran. Natomiast owoce są skarbnicą witamin PP i C. Jakie jeszcze właściwości i wartości odżywcze mają poziomki?

jakie-wlasciwosci-maja-poziomki-czy-wiesz-ze-poziomki-odchudzaja-i.jpg
Autor: thinkstockphotos.com Pyszne i zdrowe - poziomki to owoce niemal idealne

Spis treści

  1. Poziomki - owoce pełne witamin
  2. Liście poziomki dobre na odchudzanie i gojenie ran

Owoce poziomki można zbierać w lesie, ale również uprawiać w przydomowym ogródku. Możesz je także kupić w sklepie. W poziomkach przede wszystkim cenimy słodki smak czerwonych owoców. Ale warto je jeść nie tylko dla uciechy podniebienia, lecz także ze względu na zawarte w nich witaminy.

Poziomki - owoce pełne witamin

W owocach poziomki znajduje się spora porcja witamin PP i C. Ta pierwsza zapobiega chorobom serca, redukuje zawartość cholesterolu we krwi, ale i poprawia stan skóry. Ta druga natomiast poprawia działanie układu odpornościowego, wychwytuje groźne wolne rodniki, przyspiesza gojenie ran.

Liście poziomki dobre na odchudzanie i gojenie ran

Niezwykle cenne są też same liście poziomki. Flawonoidy znajdujące się w liściach mają właściwości moczopędne. Dlatego podczas odchudzania warto stosować herbatę z liści poziomki. Herbata taka ma też właściwości przeciwzapalne i napotne.

Herbaty poziomkowe regulują także przemianę materii. Korzystnie działają przy schorzeniach skóry powstałych na tle złej przemiany materii oraz przy podrażnieniach błon śluzowych jamy ustnej i przewodu pokarmowego, a także na źle gojące się rany.

Podziel się opinią
Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE