Kanapka - wynalazek Lorda Sandwicha sprzed 250 lat!

2016-09-01 17:11 ib
Czy wiesz, kto wymyślił kanapkę? Lord Sandwich. 250 lat temu! Właśnie obchodzimy jej okrągłą rocznicę.
Autor: pixabay.com Kanapka - wynalazek sprzed 250 lat.

Lord Sandwich nie był dobrym żołnierzem, ale za to uwielbiał karty. Miłość do hazardu zmusiła go do szybkiego spożywania posiłków. I w ten sposób ponad 250 lat temu powstały kanapki.

Kanapki - sposób lorda Sandwicha na szybkie posiłki

Za wynalazcę kanapek uważa się Johna Montagu, czwartego hrabiego Sandwich. Żył on w latach 1718 – 1792. Był politykiem, który jako szef marynarki Wielkiej Brytanii, przyczynił się do zdobycia niepodległości przez Stany Zjednoczone.

Ciekawsze jest jednak jego życie prywatne. John był żonaty z Dorothy Fane, córką wicehrabiego, z którą miał syna, także Johna. Niestety małżeństwo zdecydowało się na separację, po czym hrabina straciła rozum. Wynalazca kanapki miał jeszcze kochankę, śpiewaczkę operową Marthę Ray, która urodziła mu pięcioro dzieci.

Hrabia uwielbiał hazard, a konkretnie grę w karty. Na wieczorne rozgrywki spotykał się z kolegami w swoim domu, dlatego też nie miał czasu na przygotowywanie kolacji. Często zamawiał mięso, chleb i w pośpiechu spożywał je za pomocą dłoni. W ten niepozorny sposób ponad 250 lat temu powstały kanapki.

Podziel się opinią
Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE