Czy Polacy jedzą za dużo? Co mówią na ten temat wyniki badań?

2016-09-09 14:15

Świąteczne obżarstwo mamy już za sobą, za kilka tygodni zacznie się okres rozpoczynania diet odchudzających. Czy ogólnie rzecz biorąc Polacy jedzą za dużo, za mało, czy tyle, ile należy?

czy-polacy-jedza-za-duzo-co-mowia-na-ten-temat.jpg
Autor: thinkstockphotos.com Biorąc pod uwagę wskaźnik masy ciała BMI "aż 46% z nas ma prawidłową (do swojego wzrostu) masę ciała.

Czy nie tylko w okresie świątecznym, ale na przestrzeni całego roku jesteśmy narodem żarłoków czy też jemy z rozsądkiem? Oto wyniki sondażu CBOS na ten temat.

Biorąc pod uwagę wskaźnik masy ciała BMI "aż 46% z nas ma prawidłową (do swojego wzrostu) masę ciała, 34% boryka się z otyłością, a 17% cierpi na nadwagę (ostatnie 3% to osoby z niedowagą).

Interesujące, że w 2010 roku osób z niedowagą było 2% - za wcześnie jednak, aby odpowiedzieć na pytanie, czy to nieistotne wahnięcie czy znamienny symptom. Jakie sytuacje sprzyjają objadaniu się? Przede wszystkim święta i spotkania rodzinne (52% osób), spędzanie czasu przed telewizorem (21%), popijanie alkoholu (20%), a także stres (19%). Z sondażu wynika także, że 49% Polaków nie ogranicza jedzenia, je tyle, ile chce. Dokładnie taki sam odsetek osób kontroluje ilość przyjmowanych kalorii, zaledwie 2% z nas deklaruje, że jest na diecie odchudzającej.

Źródło: raport Centrum Badania Opinii Społecznej: „Czy Polacy jędzą za dużo?” z września 2014 roku.

Podziel się opinią
Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE