Buraki a seks - czy buraki podnoszą libido?

2021-02-22 13:04

Starożytni Rzymianie uważali buraki za afrodyzjak. Tymczasem zwiększenie libido to nie jedyny powód, dla którego warto sięgać po te pyszne warzywa.

na-co-pomagaja-buraki.jpg
Autor: thinkstockphotos.com Buraki bardzo korzystnie wpływają na męskie libido
Beszamel - Buraki

Buraki a potencja - jak buraki działają na libido?

Czy to możliwe, by po zjedzeniu buraków wzrósł apetyt na łóżkowe igraszki? Tak! Wszystko za sprawą boru, który bezpośrednio wpływa na produkcję hormonów odpowiedzialnych za popęd seksualny i męskie libido. Ale dobroczynny wpływ na potencję to nie jedyna zasługa buraków.

Mało znane, ale bardzo ważne dla zdrowia są antyprzeziębieniowe właściwości buraków czerwonych. Spożywanie ich pomoże złagodzić katar, obniżyć gorączkę, walczyć z wirusami i bakteriami i wzmocnić organizm.

Składniki odżywcze tych niedocenianych warzyw mają zbawienny wpływ na cały organizm, od układu krwionośnego, przez nerwowy, pokarmowy, odpornościowy aż po hormonalny. Zatem jedząc buraki, leczymy oczy, włosy, skórę, krew, a także redukujemy wyniszczające skutki długotrwałego stresu. No i poprawiamy nasze życie seksualne - znacznie taniej niż za pomocą krewetek...

Podziel się opinią
Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE