Wielkanoc - jak nakryć stół na wielkanocne śniadanie? [GALERIA ZDJĘĆ+WIDEO]

2018-02-12 16:33

Wielkanocne śniadanie to bardzo uroczysty posiłek. Zanim rodzina zbierze się przy świątecznym stole, pomyśl jak nakryć stół, by nadać tej uroczystości odpowiedni klimat: radosny, wiosenny, optymistyczny. Sprawdź, w jaki sposób możesz udekorować swój świąteczny stół.

Zieleń i złoto - modny duet
Autor: materiały prasowe Ćmielów Modna zieleń serwisu Astra India z Ćmielowa doskonale komponuje się z barwą starego złota.

Spis treści

  1. Gromada baranków i zajączków
  2. Wiosenny ogródek
  3. Hiacynty
  4. Gromada kurcząt

Gromada baranków i zajączków

Kolorystykę i charakter stołu dobieramy do naszego świątecznego serwisu. Najbezpieczniejszy jest biały obrus i takie same serwetki. Na każdej serwecie, złożonej w prostokąt, połóż małą gałązkę bazi. Kup 10-12 cukrowych baranków albo kilka gipsowych zajączków i ustaw je na środku stołu.

Wiosenny ogródek

Jasny żółty, jasna zieleń, blady róż i liliowy to kolory, które kojarzą się z wiosną. Zastosuj jeden lub dwa z nich na obrusie lub naczyniach. Dopasuj do nich kolor kwiatów. Przy każdym nakryciu postaw mały kieliszek z 2-3 obciętymi krótko żonkilami, szafirkami lub stokrotkami. Na środku stołu postaw większy bukiet (żonkile) lub trzy wazoniki (szklanki) z bukiecikami mniejszych kwiatów.

Hiacynty

Kolor wybierz wg uznania tak, żeby pasował do serwetek. Np. jasnoniebieski obrus, bladoróżowe kwiaty i takie same lniane lub adamaszkowe serwetki. W dużej misie ułóż 6-8 hiacyntów z cebulą, miejsca między nimi wypełnij sztucznym mchem.

Gromada kurcząt

Kup kilkanaście żółtych kurczaczków i rozstaw je na obrusie w różnych miejscach, jakby spacerowały po stole. Na serwetkach połóż gałązkę bukszpanu.

Podziel się opinią
Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE