Pikle z whisky - TikTokowy hit, który może się spodobać

2022-06-29 13:13

Alkoholowe pikle to nowy jeden z licznych pomysłów TikTokowych poszukiwaczy nowych smaków. I choć do większości z nich jesteśmy nastawieni powiedzmy sceptycznie, to ten trik nam się spodobał.

Pikle z whisky
Autor: Shutteratock

Pikle z ogórków to znakomity dodatek do wielu dań, przekąska lub zakąska. Można je przygotować na wiele sposobów, z różnymi przyprawami i dodatkami.  Idealne do urozmaicenia kanapek, podkręcenia sałatki czy zagryzienia mocniejszego trunku. I to właśni od fanów mocnych trunków wyszedł pomysł na marynowanie pikli z dodatkiem whisky lub innego alkoholu. Pomysł z whisky nam się spodobał, więc postanowiliśmy to sprawdzić.

Co potrzeba aby zrobić whisky pickles?

Do przygotowania alkoholowych pikli przygotuj:

  • 1 słoik pikli z ogórków
  • 1 szklanka whisky

Jedyne, co trzeba zrobić to odlać część zalewy z ogórków i uzupełnić brakujący płyn whisky. Słoik należy zakręcić i energicznie nim wstrząsnąć, a by płyny się połączyły i wstawić słoik do lodówki, na kilka godzin lub kilka tygodni. Tak przygotowane ogórki są chrupiące i aromatyczne, a zalewa... zalewa jest rewelacyjna, jako marynata do mięsa lub składnik wytrawnych koktajli.

Podziel się opinią
Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE