Jakie właściwości ma zielona herbata?

2017-01-24 10:05

Zielona herbata ma wiele właściwości zdrowotnych i cennych składników, które wspomagają prawidłowe funkcjonowanie organizmu. Wpływ zielonej herbaty na zdrowie jest udowodniony naukowo, warto więc pić ją nie tylko ze względu na walory smakowe. Poznaj dobroczynne właściwości zielonej herbaty i sprawdź, czy to prawda, że zielona herbata wspomaga odchudzanie.

zielona herbata właściwości zdrowotne
Autor: Shutterstock Zielona herbata zawiera flawonoidy, które dbają o prawidłowe funkcjonowanie układu krążenia i wzmacniają układ krwionośny

Spis treści

  1. Właściwości zdrowotne zielonej herbaty
  2. Cenne składniki zielonej herbaty

Francuska żona znanego dziennikarza modowego, którego blog - thesartorialist.com jest jednym z najbardziej cenionych w przemyśle modowym, nie mogła wyjść ze zdumienia gdy będąc w Nowym Jorku nigdzie nie mogła napić się zwykłej, czarnej herbaty. Po wielu próbach, siedząc w kawiarni z upragnionym czarnym naparem nie mogła zrozumieć dlaczego nowojorczycy patrzą się na nią jak na kosmitkę. W końcu, straszy pan podszedł do niej i powiedział, czy we Francji nie wiedzą, że teraz pije się zieloną herbatę?

Właściwości zdrowotne zielonej herbaty

Zielona herbata szturmem zdobyła zachodnie rynki, gdyż niewiele jest innych naturalnych produktów, które mają tak zbawienny wpływ zarówno na nasz organizm, jak i urodę. Ponadto odpowiednio parzoną zieloną herbatą możemy z powodzeniem zastąpić kawę. Dzięki zawartości teiny - pochodnej kofeiny o łagodniejszym działaniu, parzona w 80-90 stopniach działa pobudzająco jak poranne espresso.

Zielona herbata to przede wszystkim ogromne działanie zdrowotne. Dzięki wysokiej zawartości bardzo aktywnych antyoksydantów, polifenoli chroni organizm przed rozwojem wolnych rodników odpowiedzialnych za nowotwory oraz starzenie się organizmu i skóry. Zawarty w niej fluor, ten sam co w paście do zębów, dba o zdrowe, białe zęby (w przeciwieństwie do kawy i czarnej herbaty, które powodują przebarwienia).

Cenne składniki zielonej herbaty

Flawonoidy z zielonej herbaty dbają o prawidłowe funkcjonowanie układu krążenia i wzmacniają układ krwionośny, a żelazo, wapń, potas, witaminy A, C, B, E i K zapewniają zdrowy wygląd skóry i przeciwdziałają chorobom takim jak niedokrwistość. Zielona herbata jest wskazana również osobom odchudzającym się, gdyż przyśpiesza przemianę materii, pobudza działanie pęcherza moczowego, tym samym ułatwiając wydalanie toksyn z organizmu oraz wzmaga wydzielanie soków trawiennych przez żołądek.

Podziel się opinią
Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE