Jak wybrać dziadka do orzechów?

2020-11-12 13:03

Orzechy są nieodłącznym elementem dań w polskiej kuchni. Duże ilości orzechów używane są na przykład do przygotowania potraw wigilijnych. Orzechy jednak trzeba czymś rozłupać - najlepiej nadaje się do tego dziadek do orzechów. Dziadki do orzechów mogą przybierać różne formy. Zobacz, jakie dziadki do orzechów możesz kupić.

Dziadek do orzechów
Autor: Shutterstock Dziadek do orzechów

Spis treści

  1. Czym rozłupywać orzechy
  2. Dziadek do orzechów
  3. Ile kosztuje dziadek do orzechów

Czym rozłupywać orzechy

Dziadek do orzechów, który prawdopodobnie każdemu kojarzy się z dzieciństwem, ma zastosowanie w większości współczesnych domów. Orzechy znajdują zastosowanie w wielu potrawach przygotowywanych przez Polaków. Używać ich możemy do głównych dań, jak i do deserów, w których sprawią, że słodycz zostanie przełamana przez lekko gorzki smak orzechów.

Dziadek do orzechów

Na rynku można aktualnie kupić wiele modeli dziadka do orzechów, który nie ogranicza się już tylko do nudnego kształtu wykonanego z dwóch metalowych części. Nowoczesne dziadki do orzechów mogą przybrać formę szczypiec lub nawet walca. Dziadki do orzechów można kupić w większości dobrze zaopatrzonych sklepów z akcesoriami do kuchni.

Ile kosztuje dziadek do orzechów

W internecie znajdziemy wiele serwisów, które sprzedają te urządzenia w przystępnych przedziałach cenowych. Oczywiście, im ciekawszy design i wykonanie, tym cena będzie wyższa. Większość dziadków do orzechów będzie jednak dostępnych w przedziale już od 20 złotych do aż 200 złotych.

O żesz ty... orzeszku. Czy znasz te orzechy?

Pytanie 1 z 8
Które orzechy dzięki dużej zawartości magnezu wspomagają nas w walce ze stresem?
Zdjęcie
Podziel się opinią
Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE