Jak ozdobić półmisek: oryginalnie, elegancko, a nawet śmiesznie

2016-10-05 15:34

Przygotowując posiłek chcesz, aby danie podane na półmisku prezentowało się elegancko, oryginalnie a na pewno smakowicie. Poznaj nasze sposoby zdobienia półmisków i reszty zastawy. Część z nich wymaga jednak ułańskiej fantazji i poczucia humoru.

Jak ozdobić półmisek: oryginalnie, elegancko a nawet śmiesznie
Autor: thinkstockphotos.com Półmisek serów tradycyjnie zdobi się owocami takimi jak winogrona, gruszki czy figi.

Spis treści

  1. Tradycyjne ozdabianie półmisków
  2. Artystyczne ozdabianie półmisków
  3. Oryginalne ozdabianie półmisków (opcja dla żyjących z fantazją)

Ozdobić półmisek można na bardzo wiele sposobów. Granicą jest tylko twoja fantazja, odwaga i ewentualnie wytrzymałość estetyczna tych, których zaprosisz do wspólnego zjedzenia posiłku. Ale tak już zupełnie poważnie, przeczytaj, jak możesz ozdobić półmisek. 

Tradycyjne ozdabianie półmisków

Półmisek najłatwiej jest ozdobić listkami zielonej sałaty, plasterkami rzodkiewki, czy choćby słupkami marchewki lub łodygami zielonego selera. Oczywiście, to rozwiązanie nie zrobi na pewno zbyt dużego wrażenia na twoich gościach, ponieważ ten rodzaj ozdabiania podawanych potraw jest znany od bardzo dawno i święcił sukcesy w latach 80. 

Artystyczne ozdabianie półmisków

Półmisek można ozdobić również na stałe. Malując jego brzegi specjalnie do tego przeznaczonymi farbami (dedykowane malowaniu po porcelanie i materiałach do niej podobnych). Innym rozwiązaniem jest udekorowanie brzegów półmisków haftowanymi serwetkami. Minusem tej opcji jest to, że jest polecana wyłącznie przy suchych pokarmach, które nie pozostawią trwałych śladów na płótnie. 

Oryginalne ozdabianie półmisków (opcja dla żyjących z fantazją)

Półmisek można również ozdobić doklejając do niego śmieszne figurki z porcelany lub sztuczne kwiatki także z porcelany. Przy tej metodzie najgorszym elementem jest zmywanie naczyń. Półmisek, który składa się z dwóch sklejonych ze sobą elementów łatwo uszkodzić.

Podziel się opinią
Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE