Jak myć kieliszki? Kieliszki bez smug i zacieków

2016-10-05 16:24

Kieliszek z zaciekami i smugami na stole budzi naszą niechęć. Dużo gorzej jest jeszcze wtedy, gdy to nasz stół, a przy nim siedzą goście. Co zrobić, by uniknąć takiego widoku? Jak myć kieliszki, aby nie pozostawały na nich smugi ani zacieki?

Jak idealnie umyć kieliszki?
Autor: thinkstockphotos.com Kieliszki bez smug i zacieków stanowią prawdziwą ozdobę stołu.

Kieliszki bez smug i zacieków - jak je myć?

Kluczem do sukcesu, czyli lśniących kieliszków jest mycie ich za pomocą delikatnego środka myjącego, a następnie umiejętne osuszenie szkła.

Kieliszki możemy myć ręcznie i w zmywarce (nie dotyczy to kieliszków z kryształu, których nie wolno myć w maszynie). W tym drugim przypadku warto zakupić środki do zmywania delikatnego szkła. Zaraz po zakończeniu programu mycia naczyń musimy otworzyć zmywarkę, by wypuścić gorącą parę, dzięki czemu szkło nie straci blasku.

Z kolei przy myciu ręcznym ważne jest użycie letniej wody i małej ilości delikatnego detergentu.

Do wycierania kieliszka najlepiej sprawdzi się sucha lniana ściereczka, która nie pozostawi smug. Jeżeli efekt będzie nadal niezadowalający - ustawmy kieliszek nad gotującą się wodą np. czajnika i ponownie dokładnie wycierajmy lnianą tkaniną, dobrze spraną, by nie pozostawiał kłaczków. Pomóc w uzyskaniu blasku szkła może płukanie kieliszków w wodzie z dodatkiem octu.

Podziel się opinią
Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE