Bożonarodzeniowe jarmarki i kiermasze świąteczne w Warszawie 2016

2016-12-02 11:22

Tradycyjne i całkiem nowoczesne bożonarodzeniowe jarmarki i kiermasze świąteczne odbędą się w wielu miejscach w Warszawie anno domini 2016. Do samych świąt można buszować po kolorowych stoiskach z bożonarodzeniowymi ozdobami, prezentami i przysmakami tradycyjnymi z Polski i wszystkich zakątków świata.

Warszawa Jarmark Bożonarodzeniowy
Autor: thinkstockphotos.com Warszawa Jarmark Bożonarodzeniowy

Spis treści

 1. Jarmark Bożonarodzeniowy na Barbakanie
 2. Jarmark Bożonarodzeniowy Wola 2016
 3. Targ Świąteczny w hotelu Belotto
 4. Market Świąteczny w Kinotece PKiN
 5. Kiermasz Świąteczny Politechniki Warszawskiej
 6. Kiermasz świąteczny na pl. Narutowicza
 7. Jarmark Bożonarodzeniowy w Wawerskim Centrum Kultury
 8. Kiermasz Świąteczny w klubokawiarni Święty Spokój na Gocławiu
 9. Jarmark Charytatywny św. Jacka na Freta
 10. Warszawski Jarmark Świąteczny na dziedzińcu i w holu Giełdy
 11. Warszawa wita Święta W PKiN
 12. Orientalny Bazar Świąteczny w Muzeum Azji i Pacyfiku
 13. Kiermasz Bożonarodzeniowy w Muzeum Etnograficznym
 14. Targi Zabawek u Braci Jabłkowskich
 15. Charytatywny Kiermasz Świąteczny fundacji ETO na Ursynowie
 16. Kiermasz Świąteczny w Babce do wynajęcia
 17. Targi Świąteczne Och Bazar Last Minute w Niebie

Jarmark Bożonarodzeniowy na Barbakanie

Obok kolumny Zygmunta w Warszawie tradycyjnie jak co roku od 28 listopada do 8 stycznia od niedzieli do czwartku w godzinach: 11:00 - 20:00 a w piątki i soboty do 21:30 rozłożył się Jarmark Rzemiosłem Zdobiony, można kupić wyroby rzemiosła tradycyjnego i artystycznego oraz posmakować tradycyjnych bożonarodzeniowych potraw i kupić regionalne sery, wędzone ryby, pierniki.

Jarmark Bożonarodzeniowy Wola 2016

Pod Urzędem Dzielnicy Wola Al. Solidarności 91. Codziennie oprócz poniedziałków w dniach: 25.11 - 23.12.2016 w godz. 11.00 - 20.00 możemy odwiedzić tradycyjny jarmark z drewnianymi domkami, żywą choinką, sceną i szopką. Będzie grzane wino, piwo, akcesoria choinkowe, rękodzieło ludowe i produkty regionalne z różnych krajów. Świąteczne i tradycyjne atrakcje dla dzieci i całej rodziny jak kolejka, karuzela, wata cukrowa i popcorn, a także regionalne karczmy.

Targ Świąteczny w hotelu Belotto

2 i 3 grudnia hotel Bellotto przy ul. Senatorskiej 15 zaprasza na zimowy targ świąteczny. W dwa weekendowe dni już od 10:00 do 20:00 Warszawiacy oraz turyści będą mogli poczuć klimat zbliżających się Świąt Bożonarodzeniowych. Na gości czekają świąteczne wypieki do degustacji i sprzedaży z Miodowa Cafe, ozdoby choinkowe, prezenty mikołajkowe, ciepłe napoje i dania z grilla i z patelni z Focaccia Ristorante.

Market Świąteczny w Kinotece PKiN

Poszukiwacze świątecznych prezentów mogą odwiedzić 4 i 10 grudnia w godzinach: 11:00-19:00 stoiska aż 50 różnych wystawców. Na stoiskach znajdą się dodatki do domu czy mieszkania, polska biżuteria, zabawki dla dzieci, książki czy prezenty do jedzenia - miody, przetwory, słodkości, tych produktów tych nie znajdziemy na co dzień w sklepach.

Kiermasz Świąteczny Politechniki Warszawskiej

Na placu przed Politechniką od 1-3 grudnia w godzinach 10:00-18:00 pod hasłem "Ufundujmy stypendia pod choinkę" odwiedzimy 10 domków wystawienniczych z bożonarodzeniowym asortymentem, gadżetami Politechniki Warszawskiej. Można kupić: sery, ekologiczne wędliny, chleby, miody, ręcznie szyte zabawki, świąteczne dekoracje czy artystyczną biżuterię. Ponadto, za dowolny datek będzie można dostać politechniczne gadżety: pinsy, kubki, długopisy, skarpetki i wiele innych. Wszyscy odwiedzający nasz kiermasz będą mieli także niepowtarzalną szansę posmakowania Ciastka Politechniki Warszawskiej.

Kiermasz świąteczny na pl. Narutowicza

Od piątku do niedzieli 2-4 grudnia, w godz. 11:00-19:00. na pl. Narutowicza będzie można odwiedzić kiermasz świąteczny. Poczujecie tam atmosferę zbliżających się świąt i zaopatrzycie się drobne upominki i smakołyki. 4 grudnia w niedzielę przy choince odbędzie familijna impreza. Będą występy zespołów z Ośrodka Kultury Ochota, koncert zespołu Pectus (godz. 16:05) oraz pokaz laserowy (godz. 16:50).

Jarmark Bożonarodzeniowy w Wawerskim Centrum Kultury

4 grudnia w niedzielę, w Międzylesiu ul. Żegańska 8a, między 13:30 - 20:00 odbędzie się tradycyjny jarmark świąteczny. Jeśli chcesz własnoręcznie wykonać upominek lub ozdobę na choinkę, jeśli chcesz świąteczny stół wzbogacić o regionalne produkty, jeśli też chciałbyś obejrzeć występy, które na długo pozostaną w Twojej pamięci to przyjdź do nas - namawiają organizatorzy. W niedzielę 4 grudnia od godz. 13:30 prezentacje artystyczne, Mikołajki dla wawerskich dzieci i Jarmark Świąteczny, na finał koncert Chóru i Orkiestry Politechniki Warszawskiej.

Kiermasz Świąteczny w klubokawiarni Święty Spokój na Gocławiu

W sobotę i w niedzielę 3-4 grudnia zapraszamy na zakupy w stylu Świętego Spokoju, z dala od szumu dużych sklepów.  Każdy znajdzie coś dla siebie: ozdoby świąteczne, przetwory, zdjęcia, grafiki, kaligrafie, pierniczki, biżuterię, zabawki, a za barem będzie czekała ekipa z wyjątkowo świąteczną ofertą. 3-go grudnia (sobota) w godzinach 12.00 - 16.00 odbywać się będą kreatywne warsztaty z rękodzieła, zarówno dla małych, jak i dużych. będzie można stworzyć własny upominek dla bliskich.

Jarmark Charytatywny św. Jacka na Freta

3-11 grudnia.Ręcznie zdobione pierniki i pierniczki, domowe ciasta, ozdoby choinkowe, rękodzieło, książki i kartki świąteczne będzie można kupić przed kościołem o.o. Dominikanów na Nowym Mieście. Organizatorzy jarmarku charytatywnego przygotowali również szereg wydarzeń towarzyszących. 3 grudnia w godzinach 17-19 odbędą się warsztaty tworzenia kartek świątecznych. 5, 6 i 7 grudnia dzieci będą mogły uczestniczyć w warsztatach muzycznych - Śpiewam w zespole. Z kolei 10 grudnia w godz. 14-17 odbędą się warsztaty "Co ma piernik do wiatraka". To niecodzienna propozycja na zamienianie zwykłych ciastek w niezwykłe dekoracje i prezenty. Udział w warsztatach jest bezpłatny, ale trzeba się zapisać mailowo. Podczas tegorocznej edycji zbieramy fundusze na wakacyjny wyjazd dla 30 dzieci – podopiecznych Grupy Charytatywni Freta.

Warszawski Jarmark Świąteczny na dziedzińcu i w holu Giełdy

W weekend 3-4 grudnia w Centrum Bankowo Finansowym Nowy Świat 6/12 (przy rondzie de Gaulle'a) zapanuje prawdziwie świąteczna atmosfera. Choinki, rewelacyjne potrawy i rozgrzewające napoje przygotowane przez wystawców streetfoodowych, stoiska z prezentami bożonarodzeniowymi, pokazy filmów Święty Mikołaj”, „Magiczne Święta”, „Pinokio” w Kinie KC oraz świąteczna muzyka to tylko nieliczne z atrakcji, z których można skorzystać - zapewniają organizatorzy.

Godziny otwarcia strefy gastronomicznej na dziedzińcu CBF:

Sobota, 3 grudnia 2016 r.: 10:00 – 01:00

Niedziela, 4 grudnia 2016 r.: 10:00 – 23:00

Godziny otwarcia strefy targowej w Holu Głównym CBF:

Sobota, 3 grudnia 2016 r.: 12:00 – 19:00

Niedziela, 4 grudnia 2016 r.: 12:00 – 19:00.

Warszawa wita Święta W PKiN

10 grudnia szykuje się rodzinna impreza w Pałacu Kultury. Dla dorosłych będzie to okazja do zrobienia świątecznych zakupów: najlepsze marki, nowości rynkowe i świąteczne promocje, spotkania ze znanymi i lubianymi rodzicami. Dla dzieci strefa zabawy i profesjonalna opieka dla maluchów oraz mnóstwo atrakcji i konkursów z nagrodami, spotkanie z bohaterami bajek i Świętym Mikołajem, rodzinne gotowanie, rodzinne kolędowanie oraz akcja charytatywna Świąteczna Paka. Wstęp: 10 zł.

Orientalny Bazar Świąteczny w Muzeum Azji i Pacyfiku

W sobotę 10 grudnia, w godzinach 10:00-20:00 przy ul. Solec 24  będzie możliwość poznania smaków, zapachów i kolorów Orientu. Sprzedawcy prezentują starannie dobrany asortyment – skarby z takich krajów jak Indie, Indonezja, Chiny, Tajlandia, Japonia, Turcja, Liban, Iran, Uzbekistan, Tadżykistan, Kirgistan, Afganistan i Palestyna. Miłośnicy pięknych przedmiotów mogą wybierać wśród bogatej biżuterii, barwnych elementów stroju czy niezwykłych przedmiotów dekoracyjnych. Smakosze też znajdą coś dla siebie – aromatyczne przyprawy, zielone i czarne herbaty. Na uwagę zasługują również kosmetyki azjatyckie i publikacje poświęcone Azji, czyli to co dobre dla ciała i duszy.

Kiermasz Bożonarodzeniowy w Muzeum Etnograficznym

11 grudnia, przy ul. Kredytowej 1 w godz. 10.00-17.00 zaprezentuje się ok. 90 wystawców: twórców ludowych, artystów plastyków, ceramików i producentów jadła wiejskiego z różnych regionów Polski: Mazowsza, Warmii, Podlasia, Lubelszczyzny, Małopolski, Kaszub czy ze Śląska. Wśród ogromnego asortymentu rękodzieła znajdą się: tradycyjne ozdoby na choinkę ze słomy i papieru, ozdoby z kolorowego opłatka, malowane bombki, stroiki i kartki świąteczne, wycinanki, pająki, haftowane obrusy i serwetki, koronki, tkaniny dwuosnowowe. Będzie można również kupić prace rzeźbiarzy ludowych, malarzy i garncarzy, twórców z Polski, Ukrainy i z Białorusi. Na stoiskach usytuowanych przed Muzeum znajdzie się jadło wiejskie, sery, miody oraz świece i inne wyroby z wosku, pierniki, ceramika oraz regionalne wyroby pamiątkarskie z drewna. Bilet wstępu w cenie 6 zł /dorośli/ upoważnia do zwiedzenia wystaw stałych w Muzeum.

Targi Zabawek u Braci Jabłkowskich

11 grudnia w godzinach 10:00-18 w Domu Towarowym przy Brackiej 25 na gości czekać będą wystawcy oferujący zabawki dla małych i dużych, od lalek i pluszaków po gry edukacyjne i książki; wszystko do wyposażenia pokoju dla najmłodszych: lampki, gadżety, dekoracje, pościel, dodatki; ubrania od polskich projektantów; kosmetyki, biżuteria oraz smaczna strefa.

Charytatywny Kiermasz Świąteczny fundacji ETO na Ursynowie

Razem z Fundacją „EWANGELICKIE TOWARZYSTWO OŚWIATOWE” Urząd dzielnicy Ursynów serdecznie zaprasza na Charytatywny Kiermasz Świąteczny, który odbędzie się 3 grudnia 2016 roku w godzinach 16:00 – 20:00 w siedzibie Fundacji przy ul. Rosoła 10. Wśród atrakcji będzie loteria z nagrodami, kiermasz domowych ciast i wypieków, koncerty, kolędy i niespodzianki.

Kiermasz Świąteczny w Babce do wynajęcia

W ostatnią niedzielę przed Świętami Bożego Narodzenia, 18 grudnia, tuż przy rondzie Radosława:  ul. Młocińska 5/7, będziecie mieli okazje kupić wyjątkowe prezenty dla swoich bliskich, a także zaopatrzyć się w świąteczne przysmaki, czy zadbać o domowy klimat, kupując oryginalne dodatki i gadżety. Dodatkowo strefa pakowania prezentów połączona z warsztatami, atrakacje dla najmłodszych, a przede wszystkim magiczna świąteczna atmosfera. Godz. 10:00 - 20:00.

Targi Świąteczne Och Bazar Last Minute w Niebie

Na dwa dni przed Gwiazdką 22 grudnia od godz. 13:00 do 21:00 w Niebie, Nowy Świat 21 znajdziecie najfajniejsze prezenty, akcesoria do świątecznych dekoracji i wiele innych. Asortyment niebiańsko gustowny, czyli ubrania, biżuteria i dodatki, gwiazdkowe rarytasy, pakowanie prezentów i najprzyjemniejszy świąteczny klimat.