Banany a zdrowie: jakie mają właściwości? Wartości odżywcze bananów

2022-02-23 19:32

Banany to zbawienie dla skołatanych nerwów. Owoce te są bogatym źródłem magnezu i cukru, poprawiają też pracę układu nerwowego. Zobacz, jakie wartości odżywcze kryją się w bananach.

banany
Autor: thinkstockphotos.com

Wartości odżywcze bananów

Banany dostarczają organizmowi człowieka cenne składniki mineralne: wapń, fosfor, fluor, magnez. Są też źródłem cennych witamin: C, B1, B2, B12, A, E i w minimalnym stopniu wit. D. Oprócz tego banany to niezły zastrzyk cukrów dających siłę do działania i poprawiających aktywność organizmu. W owocach znajduje się też cenny dla zdrowia błonnik, który oczyszcza organizm z zalegających odpadów przemiany materii.

W bananach mamy też białko. Niewielki banan zawiera 1,15 g białka. To niezwykle cenny budulec kości i mięśni. I co też istotne, banany to owoce o sporej zawartości wody.

Ze względu na zawartość cennych witamin oraz minerałów banany powinny występować w codziennej diecie osób zdrowych. Ze względu na wysoką zawartość błonnika i wody jest to też ważny składnik diet oczyszczających oraz odchudzających. Banany to też dobry smakołyk dla nerwusów!

Podziel się opinią
Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE