Cytron - jak smakuje ręka Buddy?

Cytron - jak smakuje ręka Buddy?

Autor Zdjęcia: photos.com

Cytron - owoc o niezapomnianym aromacie.

Ręka Buddy smakuje wyśmienicie, jeszcze ciekawiej wygląda, a w dodatku przepięknie pachnie i ma wszechstronne zastosowanie. Sprawdź, do jakich potraw dodać ten niezwykły owoc.

Cytron - zastosowanie

Ręka Buddy, czyli cytron, to owoc o żółtej skórze przypominający dłoń o wielu palcach. Smak tego cytrusa nie jest zbyt bogaty, choć Chińczycy uwielbiają go w każdej postaci. W kuchni europejskiej podawany jest przede wszystkim we Francji i we Włoszech, jako jeden ze składników soków wieloowocowych.

Cytron - intensywny aromat

Ten niewielki owoc rośnie na krzewach przede wszystkim w krajach Azji. W regionie, z którego się wywodzi, uważany jest za źródło szczęścia i pomyślności w handlu. W wielu azjatyckich sklepach owoce będą kładzione koło kasy lub w pobliżu sejfu, gdzie przechowywane są pieniądze.

W chińskich, indyjskich, czy wietnamskich domach zobaczymy również ten niesamowity cytrus zawieszony w okolicy drzwi lub stołu. Dlaczego? Ręka Buddy ma mocny, odświeżający i przyjemny aromat. Owoc może wydzielać bardzo silny zapach nawet do 2 tygodni od czasu, gdy przyniesiemy go do domu. Te właściwości spowodowały, że jest to chętnie używany składnik perfum.

Ocena: 5