Granat - jak wpływa na potencję?

Granat - jak wpływa na potencję?

Autor Zdjęcia: pixabay.com

Granat - podobno powstał z krwi Dionizosa i dlatego jest afrodyzjakiem.

Grecy uważali, że granat powstał z krwi rozpustnego Dionizosa, dlatego wierzyli, że jest on afrodyzjakiem. Jakie właściwości erotyzujące ma granat?

Granat - jabłko miłości

Egipcjanie łączyli owoc granatu z erotyką i zmysłowością. Symbolika tej rośliny odnosiła się również do wiecznej płodności, mocy twórczej, obfitości, odmłodzenia i regeneracji. Podczas pochówków, wkładali go również do grobów zmarłym.

Grecy natomiast uważali, że granat powstał z krwi Dionizosa, boga, który kojarzył się z brakiem zahamowań również w sferze erotycznej. Drzewo łączono także z kultem Afrodyty, uważano, że granat jest jej ulubionym owocem. Ponoć posadziła drzewo rodzące granaty na wyspie Cypr, skąd rozprzestrzeniło się na wszystkie greckie pańswta-miasta.

Moc granatu

To boskie połączenie miało zapewnić spożywającym granat śmiertelnikom ekstatyczne przeżycia w łóżku. Od starożytności sławiono również lecznicze właściwości kwiatów i owoców granatu. Dlatego też przygotowywano wino z wyciśniętych owoców poddanych fermentacji.

Właściwości jabłka miłości

Granat zawiera proteiny, witaminę C, wapń, żelazo, potas, fosfor. Do jego składników należą także alkaloidy, które wywołują wzmożoną pobudliwość. Prawdopodobnie z tego powodu roślina uchodziła za afrodyzjak, chociaż nowoczesna nauka nie potwierdziła tych własności.

Ocena: 3