Beata Sadowska na jesień proponuje wegański rosół: zobacz przepis na bulion warzywny

Beata Sadowska na jesień proponuje wegański rosół: zobacz przepis na bulion warzywny

Autor Zdjęcia: Instagram

Beata Sadowska największą popularnością cieszyła się, gdy występowała w TVP. Była jedną z gospodyń programu śniadaniowego "Pytanie na śniadanie". Ale od kilku ładnych lat nie prowadzi już śniadaniówki, więcej czasu poświęcając rodzinie. Ma jednak nadal rzeszę fanów, którzy chętnie śledzą jej życie na Instagramie.

Na swoim Instagramie postanowiła pochwalić się zdjęciem z pyrkajacym bulionem warzywny, które podpisała: „Wegański rosół. Idealny na jesienną pogodę!

Instagram Beaty Sadowskiej

 

Fani dziennikarki od razu zareagowali, dopytując się o przepis. Niektórzy powątpiewali, czy jest on wegański, jeśli po powierzchni pływają oka tłuszczu. Wyjaśniamy, wegański bulion przygotowuje się z dodatkiem roślinnych tłuszczy na których albo przypieka się  albo smaży warzywa, aby wydobyć z nich głębi smaku. Beata Sadowska swój bulion wzbogaciła dodatkiem grzybów hodowlanych - boczniaków. Można również dodać świeżego pomidora. Nie zapominając oczywiście o przyprawach. Taki bulion jest bardzo smaczny. Można go podać z makaronem lub kaszą. Można,  a nawet należy wykorzystywać do przygotowania zup warzywnych. To także doskonałe remedium na jesienne przeziębienia. 

Wypróbuj koniecznie: Przepis na wegański rosół - bulion warzywny dla każdego

Ocena: 5