Lody sorbetowe: jak zrobić? Przepisy na sorbet malinowy i truskawkowy [WIDEO+QUIZ]

Lody sorbetowe: jak zrobić? Przepisy na sorbet malinowy i truskawkowy [WIDEO+QUIZ]

Autor Zdjęcia: Shutterstock

Sorbety mają mniej kalorii niż klasyczne lody, ponieważ w większości składają się z owoców

Lody sorbetowe to znakomity deser - są zdrowsze niż zwykłe lody, możemy przyrządzić je sami i poeksperymentować ze smakiem. Jak zrobić domowy sorbet? Pora się przekonać!

Lody sorbetowe są o wiele zdrowsze niż zwykłe lody - choćby dlatego, że zawierają mnóstwo owoców. Lody można przyrządzać w domu za pomocą specjalnego miksera do lodów, ale bez specjalistycznego sprzętu także jest to możliwe. Z tą różnicą, że proces przygotowywania deseru potrwa dłużej.

Ważne! Lody przyrządzane w domu wymagają stabilizatora, dzięki któremu mają odpowiednią konsystencję. Stabilizatorem do lodów jest np. łyżeczka mąki kukurydzianej, krochmalu lub bitej śmietany dodana do lodów na koniec miksowania lub opcjonalnie dodanie do lodów białek z dwóch jajek - należy wtedy dokładnie wymieszać masę, by rozprowadzić białko równomiernie.

Przepis na sorbet truskawkowy

  • 0,5 kg truskawek

  • 4 łyżki soku z cytryny

  • 3 łyżki cukru

Przygotowanie:

Truskawki myjemy, obrywamy szypułki i kroimy owoce na ćwiartki. Dolewamy soku z cytryny i zasypujemy cukrem. Teraz długie oczekiwanie - aż owoce puszczą sok. Gdy to nastąpi, wstawiamy lody do zamrażalnika na 2-3 godzinki. Gdy będą prawie zmrożone, należy je dokładnie zmiksować na gładką masę. Następnie odstawiamy do zamrażalnika na dłużej - najlepiej na około 5 godzin.

Przepis na sorbet z malin

  • 400 g malin

  • 50 g cukru

  • 80 ml wody (opcjonalnie)

Przygotowanie:

Najpierw należy zmiksować maliny z cukrem. Gdy masa będzie za gęsta, można dolać odrobinę wody. Odstawiamy do schłodzenia. To jeden z deserów najprostszych w przygotowaniu!

Ocena: 3,9