Mrożenie pomidorów: jak mrozić pomidory na zimę?

Mrożenie pomidorów: jak mrozić pomidory na zimę?

Autor Zdjęcia: thinkstockphotos.com

Pomidory można nie tylko ususzyć czy zrobić z nich przetwory. Można je też... zamrozić!

Pomidory warto po prostu zamrozić na zimę, kiedy wiele osób tęskni za świeżymi pomidorami. Zamiast śpiewać piosenkę "Addio pomidory" z repertuaru Kabaretu Starszych Panów, można sięgnąć po zamrożone latem pomidory! Sprawdź jak to zrobić.

Mrożone pomidory - smak dojrzałego pomidora o każdej porze roku

Nic nie zastąpi smaku mięsistego i soczystego pomidora w letni dzień. Jednak długie miesiące zimy pozwalają nam za nimi mocno zatęsknić. Warto więc pomidory zamrozić - chociaż nie użyjemy ich potem do kanapek czy nie zjemy tak po prostu, to możemy je przecież ugotować, usmażyć lub upiec.

Jak mrozić pomidory?

W sezonie, gdy pomidory są najtańsze, warto kupić ich większą ilość. Przed zamrożeniem należy je starannie umyć i osuszyć. Nie trzeba ich obierać ze skórki. Wystarczy spakować pomidory do torebek foliowych (można każdego osobno) i włożyć do zamrażarki.

Jak rozmrażać pomidory?

Po wyjęciu też trzeba zachować odpowiednie procedury. Zamrożonego pomidora najlepiej wymyć pod strumieniem ciepłej wody, aby łatwiej ściągnąć z niego skórkę. Po wymyciu trzeba go odłożyć na jakieś 10-15 minut w temperaturze pokojowej. Potem można go pokroić i użyć według uznania. Zamrożone pomidory można przechowywać maksymalnie przez 12 miesięcy.

Ocena: 3,1