Smoothie z bananem: przepis na zdrowy napój bananowy

Smoothie z bananem: przepis na zdrowy napój bananowy

Autor Zdjęcia: thinkstockphotos.com

Smoothie bananowe jest zdrowym pomysłem na drugie śniadanie.

Ocena: 5,0

Poziom: ŁATWY

Czas: 5 MINUT

Porcja dla: 1 OSÓB

Wariantów na smoothie z bananem jest bardzo wiele. Zacznijmy od najprostszego, czyli smoothie tylko z bananem. Przede wszystkim, wybierajmy banany miękkie i dojrzałe. Do szklanki jogurtu naturalnego, maślanki lub kefiru (w zależności od tego, czy chcemy wersję bardziej czy mniej dietetyczną, możemy wybrać np. jogurt naturalny o zerowej zawartości tłuszczu - warto sprawdzać kaloryczność produktu na etykiecie). Jak zrobić smoothie z bananem?

Składniki

  • 2 banany

  • kefir, maślanka lub jogurt naturalny

Przygotowanie krok po kroku:

  • Pokrój banany na kawałki i wrzuć do miseczki.

  • Dodaj do nich kefir, maślankę lub jogurt naturalny.

  • Zblenduj wszystkie składniki ze sobą.

Jeśli chcemy wzbogacić smak naszego smoothie, dodajmy do niego kiwi, ale nie więcej niż jedno. Kiwi ma wyrazisty smak i nawet jeden mały owoc będzie wyraźnie wyczuwalny w naszym smoothie. Całość od razu nabierze orzeźwiającego smaku!

Inny wariant to smoothie z samych bananów z dodatkiem pomarańczy (proporcje np. 4 banany i 1 pomarańcza). Uwaga, jeśli nie mamy sokowirówki, lepiej nie używać blendera do zmiksowania pomarańczy. Do smoothie dostaną się wtedy fragmenty gorzkich białych włókien, które zepsują smak całości. Wystarczy wykorzystać wyciskarkę do cytryn, a jeśli jej nie mamy, przekroić pomarańczę na pół i wycisnąć dłońmi jak cytrynę, bezpośrednio do smoothie, i wymieszać.

Ocena: 3,6