Odżywcze koktajle na: cellulit i słabą przemianę materii

Odżywcze koktajle na: cellulit i słabą przemianę materii

Autor Zdjęcia: Shutterstock

Świeżo wyciskane soki doskonale wpływają na stan skóry

Cellulit nie jest chorobą, ani zaburzeniem. Dla 95% kobiet cellulit, czyli podskórna tkanka tłuszczowa odznaczająca się wypukłościami, jak skórka pomarańczy, to norma. W XX wieku z cellulitu zrobiono problem estetyczny. Jeśli bardzo ci przeszkadza własny cellulit możesz zastosować zamiast drogich, nieskutecznych kremów domowe środki. Odżywczy koktajl antycellulitowy dostarczy niezbędnych organizmowi składników, które wpływają na funkcje skóry. Koktajl w połączeniu z ruchem i zdrową dietą potrafi zdziałać cuda!

 

Cellulit to charakterystyczna dla kobiet struktura tkanki łącznej wypełnionej tłuszczem podskórnym. Tkanka łączna u kobiet, która ze względu na ciążę, musi być dużo bardziej rozciągliwa, niż u mężczyzn. Sytuacji nie polepszają hormony, w tym estrogen, który stymuluje enzym odpowiedzialny za produkcję tłuszczu i gromadzenie się wody w organizmie.

Dlatego zmniejszenie cellulitu powinno przeprowadzać się od wewnątrz, a terapia kremami i masaże powinny być jedynie środkiem pomocniczym, nie podstawowym orężem w walce.

Sama pomarańczowa skórka to nic innego, jak komórki tłuszczowe, które znajdują się pod tkanką podskórną, cieńszą u kobiet, niż u mężczyzn. Nawet, jeśli nie masz cellulitu, to po „zebraniu” dwoma rękami skóry na pośladkach, czy udach zauważysz charakterystyczne fałdki – to zupełnie normalne, po prostu w ten sposób zbudowane jest kobiece ciało.

Co jeść, aby zwalczyć cellulit?

Najlepiej unikać jest przetworzonej żywności: konserw, mrożonek, dań gotowych, potraw z bardzo długim terminem przydatności i potraw ekspresowych. Szkodliwe są również sztuczne słodziki, fast-foody, mocno solone potrawy: słone paluszki, krakersy, chipsy. Bardzo wskazane jest zwiększenie spożycia surowych warzyw i owoców, a także włączenie do jadłospisu alg morskich, czyli wodorostów. To właśnie dzięki nim, Japonki rzadko mają problemy z cellulitem. Wybieraj spośród wodorostów kelp, arame, wakame, nori – wszystkie jednakowo przyśpieszają przemianę materii i detoksykują organizm.

Przepis na sok spalający tłuszcz ( zawarta w nim papryka, pomidory, natka pietruszki wzmacniają naczynia włosowate, grejpfrut poprawia metabolizm, a seler oczyszcza z nadmiaru wody)

1 pomidor

4 gałązki natki pietruszki

2 selery naciowe

1 pomarańcza

1 cebula dymka

1 rzodkiewka

1 zielona papryka

1 grejpfrut

Wszystkie składniki należy zmiksować w blenderze. Sok należy pić przed pierwszym posiłkiem danego dnia.

Przepis na sok przyśpieszający przemianę materii (jabłko i mięta eliminują toksyny z tkanki tłuszczowej, seler i jabłko oczyszczają tkankę podskórną i poprawiają funkcjonowanie nerek)

1 jabłko ze skórką

1 grejpfrut cienko obrany, wraz z białym włóknami

6 liści świeżej mięty

2 selery naciowe

Wszystkie składniki należy zmiksować w blenderze. Sok należy pić przed pierwszym posiłkiem danego dnia.

Ocena: 3,5