Roślinna MEATamorfoza w Pizza Hut!

2019-12-12 12:18

Mimo upływu lat i zmieniających się trendów kulinarnych, pizza nie traci na popularności i nadal jest jednym z najchętniej zamawianych dań. Trendy w zakresie odżywiania generują jednak nowe potrzeby konsumentów – te z kolei znajdują odzwierciedlenie w zmianach w nawet tak znanych i lubianych daniach, jak pizza. Pizza Hut (zarządzana przez AmRest) uważnie śledzi trendy i już w grudniu przedstawi rynkowi gastronomicznemu swoją odpowiedź na trend ograniczenia mięsa w codziennej diecie. MEATamorfoza, czyli pizza z oryginalnym Beyond Meat będzie miała swoją premierę 18.12.br. w wybranych restauracjach Pizza Hut w Warszawie.

Roślinna MEATamorfoza w Pizza Hut!
Autor: mat. pras. Pizza Hut Pierwsza w Polsce pizza z Beyond Meat od 18 grudnia 2019 w Pizza Hut

Obserwatorzy trendów kulinarnych są zgodni co do tego, że tendencją, która będzie miała coraz większy wpływ na biznes gastronomiczny jest ograniczanie ilości spożywanego mięsa. Wyzwanie limitowania mięsa w swojej diecie podejmuje już nie tylko ideologicznie nastawione do życia pokolenie Z, które w swoim systemie wartości ma zakorzenioną wiarę, że swoimi wyborami może zmienić świat na lepsze. Wielu z nas rozważa dietę wegetariańską, nie każdy jednak jest gotowy na radykalną i całkowitą rezygnację z mięsa w jadłospisie. Dla tych osób Pizza Hut wprowadza pierwszą w Polsce, limitowaną pizzę MEATamorfoza z oryginalnym składnikiem Beyond Meat.

Beyond Meat to roślinna alternatywa mięsa, która ma wszystkie atrybuty „prawdziwego” mięsa: podobny wygląd, smak, zapach, strukturę i konsystencję. MEATamorfoza to specjalnie skomponowana przez Pizza Hut pizza, o składnikach dobranych w taki sposób, aby Beyond Meat idealnie się z nimi komponował. Oprócz tego Pizza Hut pozostawia swoim gościom dowolność i pole do eksperymentów – w każdej restauracji oferującej MEATamorfozę można bezpłatnie wymienić dowolny, mięsny składnik pizzy na Beyond Meat!

Dlaczego Pizza Hut zdecydowało się na taki krok?

– Jesteśmy świadomi, jak ważnym trendem jest ograniczanie ilości jedzonego mięsa. Trzymamy rękę na pulsie i chcemy wyjść naprzeciw rosnącemu zainteresowaniu jego roślinnymi alternatywami. Prognozy dla rynku gastronomicznego są jasne: z roku na rok przybywa osób, które decydują się na dietę roślinną. Chcemy pokazać, że nawet tak popularne danie jak pizza może z powodzeniem odpowiadać na tendencje rynku gastronomicznego. Wychodzimy naprzeciw oczekiwaniom gości – żaden biznes nie funkcjonuje w oderwaniu od trendów – odpowiada Tomasz Kwieciński, Digital Communication Manager Pizza Hut.

Jak decyzja Pizzy Hut może wpłynąć na rynek? Jak jest komentowana przez przedstawicieli organizacji promujących „roślinny” styl życia? Weronika Pochylska, Senior Public Relations Manager Roślinnie Jemy mówi: – Decyzja Pizza Hut doskonale zamyka rok 2019, który został okrzyknięty rokiem weganizmu m.in. przez "The Economist" - jeden z najbardziej opiniotwórczych magazynów na świecie. Znalazło to odzwierciedlenie w również w decyzjach tych marek, które w swoim DNA nie mają weganizmu.

Czy może być coś lepszego niż pizza z dodatkiem roślinnej alternatywy dla mięsa, która smakiem w niczym nie odbiega od zwierzęcego oryginału? Beyond Meat skradło już serca Leonardo DiCaprio i Billa Gates'a, ale co ważniejsze - kradnie również serca coraz bardziej świadomych konsumentów na całym świecie, także w Polsce. Jako Roślinnie Jemy wspieramy i kibicujemy bardziej roślinnym krokom, które podejmuje Pizza Hut Polska i z niecierpliwością czekamy na kolejne!

Uwaga!

MEATamorfoza to oferta limitowana. Pizzę będziemy mogli zjeść w restauracjach Pizza Hut z obsługą kelnerską w Warszawie od 18.12 do wyczerpania zapasów. Nie zamówimy jej w opcji z dostawą do domu! Możemy jednak zamówić ją na wynos w restauracji Pizza Hut z obsługą kelnerską. Lista restauracji objętych akcją dostępna jest na: www.pizzahut.pl/promo1

***

Pizza Hut

Pizza Hut obecna jest na świecie od ponad 60 lat. Pierwsza restauracja w Polsce została otwarta w roku 1992 na wrocławskim Rynku. Obecnie na terenie naszego kraju działa ponad 130 restauracji, tym Pizza Hut Express oraz Pizza Hut Delivery, które zapewniają wspaniałe posiłki także na wynos oraz w dostawie do domu, tak aby Klienci mieli szansę cieszyć się smakiem pizzy, gdziekolwiek się znajdują. W ofercie Pizza Hut znajdziemy kultowe już puszyste ciasto PAN, lekkie i chrupiące ciasto w Stylu San Francisco oraz dla prawdziwych miłośników sera ciasto z serem w brzegach. Pizza Hut to nie tylko pizza, to też makarony, desery oraz dobrze wszystkim znany bar sałatkowy wypełniony sezonowymi i świeżymi warzywami.

Czy wiesz, że? 

Pizza była pierwszym daniem zamówionym on-line. I to prosto z pieca Pizzy Hut!

Pizza Hut na stałe wpisała się do popkultury. M.in. wieloletnią współpracą z Wojowniczymi Żółwiami Ninja czy pojawiając się w filmie „Powrót do Przeszłości 2”

Pizza Hut jest tak dobra, że była już wszędzie – w Białym Domu, na stacji kosmicznej, a nawet na Kilimandżaro

Przygoda Pizzy Hut w Polsce zaczęła się od restauracji na wrocławskim Rynku

Kultowe ciasto PAN ma już prawie 40 lat

Pyszny, ciągnący ser w brzegach gości w menu od prawie 15 lat!

AmRest

AmRest Holdings SE jest jedną z wiodących publicznie notowanych spółek restauracyjnych w Europie. Do zarządzanych przez nią marek należą: KFC, Pizza Hut, Starbucks i Burger King. AmRest jest także właścicielem sieci La Tagliatella, Bacoa, Sushi Shop, Blue Frog oraz KABB. Obecnie Spółka zarządza liczbą ponad 2100 restauracji w segmencie restauracji szybkiej obsługi (Quick Service Restaurants) i restauracji z obsługą kelnerską (Casual Dining Restaurants) w 25 krajach: Polsce, Czechach, na Węgrzech, Słowacji, w Bułgarii, Rumunii, Serbii, Chorwacji, Słowenii, Rosji, Hiszpanii, Francji, Belgii, Portugalii, Niemczech, Austrii, Luksemburgu, Szwajcarii, Włoszech, Wielkiej Brytanii, Arabii Saudyjskiej, Zjednoczonych Emiratach Arabskich, Armenii, Azerbejdżanie oraz Chinach. Dodatkowe informacje znaleźć można na stronie www.amrest.eu.

Podziel się opinią
Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE