Na czym polega program edukacyjny „Soki i musy – witaminy w SMART formie”?

2016-10-13 17:57

Spożycie warzyw i owoców w Polsce jest o wiele niższe niż zalecenia ekspertów. Jak zatem zaszczepić u najmłodszych odpowiednie nawyki żywieniowe, aby przyswajały właściwą dawkę witamin? Z pomocą rodzicom i nauczycielom przychodzi program „Soki i musy – witaminy w SMART formie”.

Na czym polega program edukacyjny „Soki i musy – witaminy w SMART formie”?
Autor: materiały prasowe Pamiętaj, aby podawać dziecku 5 porcji warzyw i owoców dziennie.

Skąd dzieci czerpią przykład?

Najlepszym przykładem i autorytetem dla dzieci są zazwyczaj rodzice, jednak szkoła, w której dzieci spędzają znaczną część dnia, dzieli z nimi odpowiedzialność za naukę prawidłowego żywienia i wsparcie działań w domowym zaciszu. Ten program edukacyjny ma wspierać dzieci w szkole w rozwoju prawidłowych postaw i dokonywaniu dobrych wyborów, które mogą być wzmacniane przez rodziców w domu. Zaowocuje to w przyszłości wybieraniem przez nie zdrowszych posiłków i przekąsek - mówi profesor UW dr hab. Małgorzata Żytko - ekspert program „Soki i musy – witaminy w SMART formie”.

Dlaczego warto jeść warzywa i owoce?

Według badań Światowej Organizacji Zdrowia, spożywanie zbyt małej ilości warzyw i owoców jest jednym z 10 najczęstszych powodów pogarszenia się stanu zdrowia i zapadania na choroby przewlekłe. Zbilansowana dieta, w której przetwory z warzyw i owoców, np. musy i soki odgrywają dużą rolę stanowi podstawę do zachowania odpowiedniej formy.

Na czym polega program edukacyjny „Soki i musy – witaminy w SMART formie”?

Uczestnikami programu mogą być wszyscy uczniowie klas nauczania początkowego w Polsce. Informacje o tym, jak przystąpić do programu, znajdują się na stronie internetowej www.sokiimusy.eu, która dostarczy nauczycielom niezbędnych pomocy dydaktycznych, opracowanych pod okiem prof. UW dr hab.Małgorzaty Żytko oraz nadzorem merytorycznym dr Agnieszki Kozioł-Kozakowskiej z Collegium Medicum Uniwersytetu Jagiellońskiego. Wszyscy uczniowie biorący udział w programie zostaną zaproszeni do udziału w konkursie plastycznym, który promuje spożywanie soków i musów.

Źródło - mat. prasowe

Podziel się opinią
Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE