„Lato z Radiem” w Łagowie

2018-06-28 8:44

Tegoroczna trasa kultowej audycji „Lato z Radiem” odwiedzi w tym roku ponad 60 wyjątkowych regionów Polski wyróżniających się niepowtarzalnymi tradycjami, historią i walorami krajobrazowymi. W najbliższą sobotę dziennikarze radiowej Jedynki odwiedzą Łagów w województwie lubuskim. Polecamy przepis kuchni regionalnej: Stek z jelenia z kaszą bulgur w sosie grzybowym z marynowanymi buraczkami

„Lato z Radiem” w Łagowie
Autor: mat. pras. Lato z Radiem „Lato z Radiem” cieszy się niezmienną popularnością od 1971 roku

„Lato z Radiem” w Łagowie rozpocznie się od wycieczki po Zamku Joannitów. Odkryte zostaną też tajemnice okolicznych jezior – Trześniowskiego i Łagowskiego, będących jednymi z największych atrakcji i wizytówek regionu. Prawdziwą gratką będzie zwiedzanie MRU - Międzyrzeckiego Rejonu Umocnionego, czyli systemu fortyfikacji, zbudowanego przez Niemców w latach 30. i 40. „MRU” to też jedna z głównych noclegowni nietoperzy. Zimą sypia ich tam blisko 30 tysięcy. Po Muzeum Fortyfikacji i Nietoperzy oprowadzać będzie Leszek Lisiecki – dyrektor instytucji.

Łagów to nie tylko zabytki i tajemnice, bo – jak mówią mieszkańcy – „Miasto artystami stoi”. Kinomani doskonale znają Lubuskie Lato Filmowe. W tym roku odbywa się jego 47 odsłona. O programie, zaproszonych gościach i atrakcjach wydarzenia opowie Andrzej Kawala – dyrektor festiwalu. W audycji oprócz filmowców pojawią się również przedstawiciele sztuk plastycznych – będą to związane z Łagowem malarki. W sobotnie przedpołudnie o mieście artystów i perle województwa lubuskiego wraz zaproszonymi gośćmi opowiadać będzie Roman Czejarek z radiowej Jedynki.

Prowadzący „Lato z Radiem” pojawi się w terenie z wozem satelitarnym, lokując tam studio plenerowe z licznymi radiowymi atrakcjami. Słuchacze będą mogli zakręcić radiowym kołem fortuny i zrobić pamiątkowe zdjęcie w fotobudce. Na miejscu będzie też można wykonać bezpłatne badania słuchu.

__________________________________ 

Kultowa audycja „Lato z Radiem” na antenie radiowej Jedynki emitowana jest od 1971 roku. Tegoroczna odsłona ma charakter rozrywkowy za sprawą obecności wielu elementów kabaretowych, satyrycznych i atrakcji turystycznych. Zgodnie z tradycją składają się na nią także serwisy informacyjne i podróżnicze, konkursy dla słuchaczy, wakacyjne newsy i kultowe „Strofy dla Ciebie”. „Lata z Radiem” można słuchać od poniedziałku do soboty od godziny 9:00 w radiowej Jedynce. Zwieńczeniem tegorocznej trasy audycji będzie „Lato z Radiem Festiwal” - największa w Polsce plenerowa, letnia impreza muzyczna o charakterze otwartym (wstęp niebiletowany), która odbędzie się 26 sierpnia w Gdyni.

Podziel się opinią
Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE