„LATO Z RADIEM” 2020: TurystycznaListaPrzebojów.PL tworzona ze słuchaczami

2020-06-26 8:54

„LATO Z RADIEM” w 2020 startuje z zabawą zatytułowaną TURYSTYCZNA LISTA PRZEBOJÓW PL, czyli stwórzmy razem listę 100 najbardziej pożądanych atrakcji turystycznych w Polsce!

LzR 2020_grafika_1920x1080_Slawa.jpg
Autor: mat. pras. Lato z Radiem

W tym roku audycja "Lato z radiem" nadawana jest z m.in. z miejsc zgłoszonych przez słuchaczy Programu 1 Polskiego Radia do Turystycznej Listy Przebojów PL. – To przede wszystkim od Państwa zależy, dokąd przyjedziemy – tłumaczy Sława Bieńczycka z ekipy radiowej Jedynki. – Podjęliśmy taką decyzję widząc, jak dużą popularnością cieszy się nasz turystyczny plebiscyt – mówi. – Mamy nadzieję, że tego lata słuchacze, którzy – jak większość z nas –spędzą wakacje w Polsce, pobiją rekord i zgłoszeń, i oddanych w plebiscycie głosów. Dzięki Państwu Turystyczna Lista Przebojów PL może stać się najcenniejszym, unikatowym i praktycznym zarazem przewodnikiem po najmniej odkrytych zakątkach kraju, ale i tych znanych – zachęca współprowadząca "Lato z radiem". W najbliższą sobotę 27 czerwca Roman Czejarek odwiedzi dwie atrakcje znajdujące się na Turystycznej Liście Przebojów PL: Muzeum Sentymentów oraz Park Miniatur Zabytków Dolnego Śląska w Kowarach!

Trasa reporterskich wyjazdów kultowej, wakacyjnej audycji „Lato z radiem” obejmie kilkadziesiąt miejsc w całej Polsce. Dziennikarze pojadą do miejsc zgłoszonych i przegłosowanych na stronie TurystycznaListaPrzebojow.pl. W najbliższą sobotę 27 czerwca Roman Czejarek odwiedzi Kowary i popularne Muzeum Sentymentów, zwane również „wehikułem do czasów PRL”. Dolnośląskie „centrum miłych wspomnień z minionych lat”, uplasowało się na drugim miejscu w kategorii „rodzina” – jednej z trzech przypisanych do konkursu obok kategorii „natura” i „historia”. W tej samej kategorii o głosy słuchaczy walczy również Park Miniatur Zabytków Dolnego Śląska, prezentujący najważniejsze i najpiękniejsze zabytki regionu.

W kolejnych dniach dziennikarze „Lata z radiem” odwiedzą również m.in. Lublin, Władzin, Bukowno i Łódź. – Kotlina Kłodzka, Wybrzeże, Mazury, Ziemia Lubuska, Tatry, Roztocze... Duże miasta i małe miasteczka – na naszej liście mogą znaleźć się dowolne miejsca pod jednym warunkiem: zdaniem słuchaczy godne są polecenia – mówi Sława Bieńczycka. – Na Turystycznej Liście Przebojów znaleźć można i zabytki kultury, ale także miejsca, które powstały niedawno. Duże, znane na świecie, ale i znane tylko wtajemniczonym, lokalnie. Turystyczna Lista Przebojów PL powstaje dzięki Państwu. Proszę przysyłać zgłoszenia i proszę głosować. A my ruszamy w drogę!

Relacje reporterskie z wyjazdów w wybrane regiony Polski można śledzić na antenie radiowej Jedynki w audycji „Lato z radiem”, na stronach oraz w mediach społecznościowych Programu 1 Polskiego Radia. Aby wziąć udział w zabawie, wystarczy przesłać krótki opis oraz zdjęcia i/lub filmiki zaskakujących i wciąż nieodkrytych miejsc za pośrednictwem internetowego formularza na stronie plebiscytu. Zarówno na autorów propozycji, jak i na internautów oddających głosy czekają nagrody. Bieżące notowanie „Turystycznej Listy Przebojów PL” prezentowane jest w każdy piątek na antenie radiowej Jedynki w „Lecie z radiem”. Dodatkowo interaktywna mapa na stronie audycji wskazuje wybrane miejsca, które podczas tegorocznych wakacji odwiedzą dziennikarze kultowego programu!

ZNAJDŹ ŁOSIA!

Łoś to tegoroczna maskotka Lata z Radiem. Można ją zdobyć na wiele sposobów. Wygrać, kręcąc Karuzelą z nagrodami Lata z Radiem, biorąc udział w kultowych Skojarzeniach, robiąc zdjęcia w ramach akcji #JesteśmyzWami albo po prostu wysyłając fajny SMS 71151.

Audycji „Lato z radiem” można słuchać od poniedziałku do soboty, w godz. 9.00-12.00.

Więcej informacji: latozradiem.pl i turystycznalistaprzebojow.pl

Podziel się opinią
Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE